SESTŘIH: Třinec uspěl na ledě poslední Boleslavi

Hokejisté mistrovského Třince uspěli na ledě poslední Mladé Boleslavi 3:2 po samostatných nájezdech. Oceláři měli blízko k zisku plného počtu bodů, ale domácí Tomáš Fořt pouhých 10 sekund před závěrečnou sirénou srovnal a vybojoval Bruslařům cenný bod. O výhře hostů rozhodl Daniel Voženílek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Oceláři Třinec 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V 8. minutě mohla jít Boleslav do vedení, ale Dvořáček trefil pouze tyčku třinecké svatyně.

Mladá Boleslav–Třinec, šance DvořáčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nedáš, dostaneš. V 17. minutě se tak radovali Oceláři. Mistra poslal do vedení Kurovský.

Mladá Boleslav–Třinec 0:1 (17. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslaři však přispěchali s bleskovou odpovědí. Manko domácích smazal po pouhých 21 sekundách svým premiérovým gólem v boleslavském dresu Pavlík.

Mladá Boleslav–Třinec 1:1 (18. Pavlík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině duelu se mistr dostal zásluhou Voženílka znovu do vedení.

Mladá Boleslav–Třinec 1:2 (30. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec držel hubený náskok až do poslední minuty. V té však Boleslav dostala výhodu přesilovky a zároveň sáhla k odvolání gólmana. Tento tah se trenéru Královi náležitě vyplatil. Deset sekund před závěrečnou sirénou poslal duel do prodloužení Fořt.

Mladá Boleslav–Třinec 2:2 (60. Fořt)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro Třinec rozhodl Daniel Voženílek.

Mladá Boleslav–Třinec 2:3 sn (rozh. nájezd Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

David Bernad jel v penaltovém rozstřelu dokonce dvakrát po sobě. Při prvním pokusu ho ve chvíli, kdy mohl puk zasunout do odkryté branky, třinecký gólman Mazanec fauloval. A tak dostal druhou možnost, kterou proměnil. Na výhru to však nestačilo.

Mladá Boleslav –Třinec, Bernad kvůli faulu jel nájezd nadvakrátVideo: Tipsport Extraliga / BPA

47. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav–HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. F. Pavlík (Malát, Rohlík), 60. Fořt (Malát, Lantoši) - 17. Kurovský (Marinčin, Holinka), 30. Voženílek (M. Růžička, J. Jeřábek), rozhodující nájezd Voženílek. Rozhodčí: A. Jeřábek, Jaroš - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 2774.
Mladá Boleslav: J. Růžička (od 2. nájezdu F. Novotný) - F. Pavlík, Pyrochta, Bernad, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík - Lantoši, Fořt, Skalický - Rohdin, Järvinen, Šmerha - Rohlík, O. Roman, Malát - Hradec, Pitule, Dvořáček. Trenér: R. Král.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, M. Roman, Voženílek - Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.