SESTŘIH: Vary ukončily gólový půst, přesto na Hané padly

Hokejisté Karlových Varů v dohrávaném 29. kole extraligy padly na ledě Olomouce 1:3. Hosté po 134 minutách a 44 vteřinách sice ukončili gólový půst, i tak ale připsali třetí porážku v řadě. Kohouti vyhráli potřetí z posledních čtyř zápasů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Energie Karlovy Vary 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

V Olomouci se před úvodním vhazováním dočkali slavnostního ceremoniálu dva útočníci Kohoutů. Jan Káňa v zápase proti Karlovým varům nastoupil k 500. utkání v extralize, Lukáš Nahodil jich měl na kontě 600.

Olomouc - Karlovy Vary, ceremoniál Káňa a NahodilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Za nedovolené bránění si šel v 11. minutě na trestnou lavici sednout Jan Švrček, který fauloval Jiskru.

Olomouc - Karlovy Vary, faul domácího Švrčka na JiskruVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po chybné rozehrávce Olomouce se v 15. minutě trefil Filip Koffer. Vary se gólové radosti dočkaly po dlouhých 134 minutách a 44 vteřinách.

Olomouc - Karlovy Vary 0:1 (15. Koffer)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kohouti se branky dočkali ve 25. minutě zápasu. Bambula pálil z ideální pozice mezi kruhy a gólman Habal toho moc neviděl.

Olomouc - Karlovy Vary 1:1 (25. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc otočila skóre zásluhou Káni, který tak svůj pětistý start v extralize oslavil gólem.

Olomouc - Karlovy Vary 2:1 (40. Káňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na konečných 3:1 zvýšil v 51. minutě utkání Daniel Řezníček, který si bruslí zpracoval kotouč a následně střelou nad beton překonal Habala.

Olomouc - Karlovy Vary 3:1 (51. D. Řezníček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Bambula (Nahodil, Orsava), 40. J. Káňa (Nahodil, Navrátil), 51. Řezníček (Menšík, Macuh) - 15. Koffer (T. Redlich). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - J. Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 4269
Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek, Rašner, Řezníček, T. Černý, Švrček, Sirota - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Kusko - Menšík, Anděl, Klimek. Trenér: J. Tomajko
Karlovy Vary: Habal - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, A. Rulík, Pulpán - O. Beránek, Černoch, O. Procházka - Kangasniemi, Jiskra, T. Rachůnek - Koffer, Hladonik, T. Redlich - Kružík, R. Přikryl, Kofroň. Trenér: Bruk.