SESTŘIH: Olomouc dominovala, Bruslařům nasázela pět branek během druhé třetiny

Hokejisté Olomouce porazili v 38. kole Tipsport extraligy na svém ledě Mladou Boleslav jednoznačně 7:1. O svém vítězství rozhodli domácí během druhé třetiny, kdy dali ze sedmi střel neskutečných pět branek. O sedm tref Hanáků se podělilo sedm různých střelců.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. BK Mladá Boleslav 7:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina nenabídla moc šancí, emoce rozproudil až zákrok mladoboleslavského útočníka Filipa Krivošíka na druhého nejproduktivnějšího hráče Olomouce Roka Macuha. Slovinský forvard schytal úder těsně před mantinelem a nepříjemně se poroučel na hrazení, načež byl dost otřesen. Hostující Krivošík od rozhodčích dostal dvouminutový trest.

Olomouc – Mladá Boleslav, faul Krivošíka na MacuhaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc otevřela skóre proti Mladé Boleslavi v 25. minutě a čisté svědomí neměl hostující gólman Růžička, který pustil lehkou Rutarovu střelu do modré čáry.

Olomouc – Mladá Boleslav 1:0 (25. Rutar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Kohouti neměli dost. Už o 24 sekund později tečoval Rašnerovu střelu Nahodil přesně mezi betony mladoboleslavského gólmana – 2:0.

Olomouc – Mladá Boleslav 2:0 (25. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bruslaři se dvěma údery nenechali zaskočit a v 27. minutě snížil Filip Krivošík. Jeho gól od brusle zkoumali u videa rozhodčí, jelikož Konrád si při zákroku posunul branku, nakonec ho však sudí uznali jako regulérní.

Olomouc – Mladá Boleslav 2:1 (27. Krivošík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže tenhle stav trval pouze 19 vteřin. Boleslavský brankář Růžička vyhodil kotouč přes plexisklo a Olomouc přesilovku bleskurychle využila. Prosadil se Michal Kunc a vyhnal Růžičku z branky.

Olomouc – Mladá Boleslav 3:1 (27. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem střídající Filip Novotný inkasoval už po 39 sekundách. Olomouc rychle využila další početní výhodu, tentokrát se trefil Jakbu Navrátil a zvýšil na 4:1.

Olomouc – Mladá Boleslav 4:1 (28. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třetinu hrůzy z pohledu hostů podtrhl v 37. minutě Švrček, který z pravého kruhu tvrdou ranou prostřelil vystřídavšího Novotného a připsal si první gól v sezoně.

Olomouc – Mladá Boleslav 5:1 (37. Švrček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mizerný večer Bruslařů neskončil ani ve třetí třetině. Na 6:1 upravil skóre Jan Bambula, jehož střelu tečoval do vlastní sítě Dvořáček.

Olomouc – Mladá Boleslav 6:1 (45. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sedmý zápas zasadil utrápeným hostům Jakub Orsava a v 54. minutě svítilo na ukazateli skóre 7:1 pro domácí.

Olomouc – Mladá Boleslav 7:1 (54. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

38. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Rutar (Navrátil), 25. Nahodil (Rašner, Bambula), 27. Kunc (Kusko, Navrátil), 28. Navrátil (Řezníček, Kunc), 37. Švrček (Ondrušek), 45. Bambula (Sirota, K. Káňa), 54. Orsava (Klimek, T. Černý) – 27. O. Roman (Lintuniemi). Rozhodčí: Kika, Cabák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4156
Olomouc: Konrád – Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, T. Černý, Švrček, Rutar – Navrátil, Macuh, Kunc – Bambula, Nahodil, J. Káňa – Orsava, J. Knotek, Kusko – P. Musil, Anděl, Klimek. Trenér: Tomajko
Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) – Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Jánošík – Rohlík, Fořt, Skalický – Krivošík, O. Roman, Malát – Rohdin, Hradec, Dvořáček – Závora, Pitule, Malínek. Trenér: R. Král

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.