SESTŘIH: Pět využitých přesilovek! Hanáci rozstříleli Plzeň

Nejhorší přesilovky v extralize? Proti Plzni to tak vůbec nevypadalo. Olomoučtí hokejisté využili pět ze šesti početních výhod, což byl jejích klíč k vysokému vítězství 7:3. Hanáci tak Západočechům perfektně oplatili středeční debakl 0:8. Čtyřmi body zazářili útočník Lukáš Nahodil i kapitán Jiří Ondrušek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Škoda Plzeň 7:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc ve středu v Plzni utrpěla osmigólovou porážku, ale nástup do domácí odvety měla bravurní. Již po 125 sekundách poslal Kohouty do vedení z přesilovky Káňa, ukončil tak 12zápasový gólový půst.

Olomouc - Plzeň 1:0 (3. Káňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 8. minutě bylo pro Západočechy ještě hůř. Ačkoliv mají Hanáci nejhorší přesilovku z celé soutěže s pouhými 12,39 procenty využií, proměnili i druhou v utkání. Autorem druhé olomoucké trefy byl Lukáš Nahodil.

Olomouc - Plzeň 2:0 (8. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A stejná situace se opakovala i ve 24. minutě. Třetí přesilovka a znovu proměněná. Opět se trefil Nahodil, jenž měl z levého kruhu po pěkné kombinaci snadnou pozici.

Olomouc - Plzeň 3:0 (24. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň dokázala o tři minuty později snížit. Dobrou práci Söderlunda využil Ondřej Matýs, který z mezikruží propálil Sedláčka.

Olomouc - Plzeň 3:1 (27. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže pouze o 31 vteřin později domácí bleskurychle odpověděli. Prosadil se Michal Kunc, jenž vyhnal Samuela Hlavaje z branky, do níž zamířil Dominik Pavlát.

Olomouc - Plzeň 4:1 (28. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině zápasu však ještě Škoda vykřesala naději. Znovu u toho byla stejná dvojice útočníků. Söderlund vybojoval kotouč a nabídl ho mezi kruhy Matýsovu, který znovu zamířil přesně. O pár minut později v brance Olomouce nahradil Sedláčka poprvé po doléčení zranění Branislav Konrád.

Olomouc - Plzeň 4:2 (31. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhá třetina skončila předčasně. Faulovaný plzeňský kapitán Jan Schleiss narazil bruslí do mantinelu tak nešťastně, že na scénu museli být kvůli odštípnuté části povoláni domácí technici. Úprava hrazení si vyžádá více času, a tak rozhodčí poslali oba týmy do kabin.

Olomouc - Plzeň, přerušení hry kvůli opravě mantineluVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po opravě mantinelu se dopustil hrubého faulu na Söderlunda domácí Knotek a dostal trest do konce utkání. Plzeňský útočník inkasoval zásah do obličeje, po němž viditelně krvácel.

Olomouc - Plzeň, hrubý faul Knotka na SöderlundaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Západočeši hráli dokonce 80 vteřin pět na tři, ale k ničemu se nedostali, a během pětiminutové přesilovky, kterou si zkrátili o vlastní faul, neskórovali. Ve 48. minutě však snížil na rozdíl jediné trefy Jakub Pour. Mertl se prodral do brankoviště, odražený puk kopl směrem do sítě, což poté zkoumali i videorozhodčí, zásadní však bylo, že ještě před brankovou čárou se kotouče dotkla Pourova hokejka.

Olomouc - Plzeň 4:3 (48. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naděje Plzně vzaly za své v 54. minutě. Hanáci totiž udeřili opět z přesilovky, čtvrtý gól v probíhajícím ročníku vstřelil slovenský útočník Silvester Kusko.

Olomouc - Plzeň 5:3 (54. Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Necelé tři minuty před koncem pojistil olomoucké vítězství trefou do prázdné branky Škody útočník Jan Bambula.

Olomouc - Plzeň 6:3 (58. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Hanáci se prosadili ještě jednou. A symbolicky znovu z početní výhody, využili pátou ze šesti. Lukáš Klimek před brankou tečoval střelu Ondruška a pečetil trefou na 7:3 olomouckou odvetu za středeční debakl.

Olomouc - Plzeň 7:3 (59. Klimek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. J. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 8. Nahodil (J. Káňa, Bambula), 24. Nahodil (Ondrušek, Bambula), 28. Kunc (Ondrušek), 54. Kusko (Macuh, Kunc), 58. Bambula (Kunc), 59. Klimek (Ondrušek, Nahodil) - 27. Matýs (Söderlund, Dujsík), 31. Matýs (Söderlund), 48. Pour (Mertl, Söderlund). Rozhodčí: Hribik, Jaroš - Axman, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc J. Knotek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 4258.
Olomouc: J. Sedláček (36. Konrád) - Škůrek, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Mareš - Bambula, Macuh, Kunc - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Klimek, J. Knotek, Kusko - P. Musil, Menšík, Anděl. Trenér: J. Tomajko.
Plzeň: Hlavaj (28. Pavlát) - Zámorský, Skok, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička - Rekonen, Lev, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - P. Straka, Jansa, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.