SESTŘIH: Sparta se v Olomouci pořádně nadřela, ale slaví šestou výhru v řadě

Hokejisté Sparty zvítězili pošesté v řadě a přiblížili se vedoucím Pardubicím na rozdíl dvou bodů. Na ledě Olomouce, která doma prohrála v novém roce vůbec poprvé, se však v duelu 45. extraligového kola pořádně nadřeli. Vítězný gól vstřelil Kryštof Hrabík až v 52. minutě a zaznamenal tak první trefu v dresu Pražanů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Sparta Praha 2:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta nakročila k přiblížení se Pardubicím v čele tabulky v deváté minutě. Aaron Irving zpoza levého kruhu otevřel skóre dělovkou pod horní tyčku.

Olomouc–Sparta 0:1 (9. Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost Sparty ovšem záhy vystřídal domácí jásot. Lukáš Anděl umístil dorážku do brány Pražanů, jimž nadělal problémy nečekaný odraz od mantinelu.

Olomouc–Sparta 1:1 (11. Anděl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kohouti mohli jít do vedení, Bambula našel před brankou volného Nahodila, který však trefil horní tyčku Kořenářovy branky.

Olomouc–Sparta, Nahodil trefil horní tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vzápětí šla do vedení opět Sparta, která využila obrovskou chybu Řezníčka v rozehrávce. Po jeho nepřesné zadovce se kotouč před Řepíkem ještě snažil vypíchnout gólman Konrád, ale naservíroval kotouč sparťanskému kapitánovi, jenž sice netrefil puk ideálně, ale dostal ho pod padajícím Rutarem do sítě.

Olomouc–Sparta 1:2 (39. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hned poté se Pražané radovali z další trefy, ovšem dorážka Vladimíra Sobotky nebyla platná. Hostující útočník totiž jednoznačně kopl puk do sítě bruslí. Rozhodčí hned rozpažili a verdikt nezměnili ani po přezkoumání videa.

Olomouc–Sparta, neuznaný gól Vladimíra SobotkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci dokázali v úvodu třetí části opět srovnat. Plášek se dobře protáhl před branku, sám sice nezakončil, ale přichystal snadnou dorážku pro Lukáše Anděla. Ten za předchozích 37 zápasů nedal ani gól, proti Spartě se prosadil dvakrát.

Olomouc–Sparta 2:2 (43. Anděl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Sparta šla potřetí do vedení. V 52. minutě se Kryštof Hrabík mezi kruhy dostal k odraženému puku a zavěsil bekhendem pod horní tyčku. Zapsal tak první gól ve sparťanském dresu po příchodu z Plzně.

Olomouc– Sparta 2:3 (52. Hrabík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc se ještě snažila o vyrovnání a odvolala gólmana, což však Sparta dokázala v poslední minutě potrestat. Miroslav Forman si dojel vyhozený puk a pečetil hostující vítězství.

Olomouc–Sparta 2:4 (60. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

45. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Anděl (Orsava, T. Černý), 43. Anděl (Plášek, Rašner) – 9. Irving (M. Forman, Sobotka), 39. Řepík, 52. K. Hrabík (D. Vitouch), 60. M. Forman (J. Lajunen). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno)
Olomouc: Konrád – Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Rašner – Navrátil, Macuh, Kunc – Bambula, Nahodil, Klimek – P. Musil, J. Knotek, Kusko – Orsava, Anděl, Plášek. Trenér: J. Tomajko
Sparta: Kořenář – Moravčík, Kempný, Irving, Beaudin, Mozík, Němeček, Mikliš – Řepík, Sobotka, M. Forman – Chlapík, J. Lajunen, Buchtele – P. Kousal, O. Najman, Konečný – Kassian, D. Vitouch, K. Hrabík. Trenér: Gross

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.