SESTŘIH: Mistr otočil duel v Olomouci a po třech porážkách zabral

Hokejisté Třince zvítězili ve 31. kole extraligy na ledě olomouckých Kohoutů 2:1 a naplno bodovali po třech předchozích porážkách v řadě. Hanáci vyšli potřetí za sebou bodově naprázdno. Utkání rozhodl přesilovkovou trefou slovenský útočník Ocelářů Miloš Roman.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Oceláři Třinec 1:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

V první velké šanci se ocitli hosté z Třince. Voženílkova střela z prostoru před brankou ale skončila jen na paži olomouckého gólmana Sedláčka.

Olomouc - Třinec, šance VoženílkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Byla to Olomouc, která otevřela skóre utkání. Trefil se obránce Kohoutů Tomáš Černý.

Olomouc - Třinec 1:0 (15. Černý)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mistr ale ještě před koncem první třetiny srovnal. Miroslav Holinka se v extralize prosadil poprvé v kariéře. Byl to jeho šestý zápas v nejvyšší soutěži.

Olomouc - Třinec 1:1 (18. Holinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhém dějství se před Mazancem ocitl ve velké šanci Kunst, na brankáře Ocelářů ale bekhendovou střelou nevyzrál.

Olomouc - Třinec, šance KunceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec zlomil utkání na svou stranu ve třetí třetině. Andrej Nestrašil posunul kotouč na Jakuba Jařábka, jehož tvrdou pumelici od modré tečoval padající Miloš Roman.

Olomouc - Třinec 1:2 (45. M. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

31. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. T. Černý (Anděl, Švrček) - 18. Holinka (Hrehorčák), 45. Miloš Roman (J. Jeřábek, A. Nestrašil). Rozhodčí: Obadal, Stano (SR) - Frodl, Klouček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Rašner, L. Mareš - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Plášek - P. Musil, Macuh, Kunc - Menšík, Anděl, Klimek. Trenér: J. Tomajko.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Polášek, Nedomlel - M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek - A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - O. Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.