SESTŘIH: Pozdní finiš Olomouce, tři body berou Vítkovice

Hokejisté Olomouce prohráli v 46. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Vítkovicemi 1:2. Za hosty se prosadili z přesilové hry Bukarts a Barinka, jedinou trefu domácích si připsal v třetí třetině Navrátil.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Vítkovice Ridera 1:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre zápasu mezi Olomoucí a Vítkovicemi otevřel na konci první třetiny Bukarts, na jehož pokus byl Konrád krátký.

Olomouc–Vítkovice 0:1 (Ri. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další ránu do sebevědomí Hanáků si hosté schovali do první minuty druhé třetiny, kdy Barinka zvýšil na rozdíl dvou branek.

Olomouc–Vítkovice 0:2 (21. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemný moment pro hostujícího Kriegera, který byl ve velké šanci faulován jedním z olomouckých hokejistů.

Olomouc–Vítkovice, faul na KriegeraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci mohli snížit na jednobrankový rozdíl krátce po polovině utkání, Klimeš si však čisté konto od Bukartse zkazit nenechal.

Olomouc–Vítkovice, nevyužitá šance Rihardse BukartseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O moc lépe se nedařilo ani Klimkovi, který zkusil hostujícího brankáře zaskočit střelou mezi betony.

Olomouc–Vítkovice, slibný pokus KlimkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po tvrdém zákroku Prčíka zůstal na ledě olomoucký Nahodil. Hostující bek dostal i po přezkoumání rozhodčích u videa dvouminutový trest.

Olomouc –Vítkovice, faul na NahodilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Kohouti trestali. Početní výhodu využil tvrdou ranou Navrátil, který odčaroval Klimešovu neprůstřelnost.

Olomouc–Vítkovice 1:2 (52. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí vrhli všechny síly do útoku, což vyústilo i v potyčku před Klimešovou brankou v 59. minutě utkání, puk za brankovou čáru však Olomoučtí nedostali.

Olomouc–Vítkovice, závar u branky VítkovicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

46. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 52. Navrátil (Kusko) – 18. Rihards Bukarts (Percy, Krieger), 21. Barinka (P. Zdráhal, Fridrich). Rozhodčí: Šír, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 5187
Olomouc: Konrád – Řezníček, Ondrušek, Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Rašner – Navrátil, Macuh, Kunc – Bambula, Nahodil, Klimek – Kucsera, J. Knotek, Kusko – Orsava, Anděl, Plášek. Trenér: Tomajko
Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek – P. Zdráhal, Barinka, Fridrich – Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Půček – Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka