SESTŘIH: Kometa zaskočila Pardubice! Favorita zdolala v prodloužení

Ačkoliv brněnští hokejisté z posledních sedmi kol získali pouhé tři body, dokázali ve 34. kole překvapit na ledě favorizovaných Pardubic. Kometa sice prohospodařila vedení 2:0 i 3:2, ale nakonec zvítězila 4:3 po prodloužení. Po dvou gólech zapsali Tomáš Marcinko i Kristián Pospíšil. Dynamu se tak vzdálila vedoucí příčka Sparty na tři body, Východočeši však mají kvůli účasti na Spengler Cupu tři utkání k dobru.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Kometa Brno 3:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa měla na ledě druhých Pardubic vynikající vstup do utkání a již od 5. minuty vedla. Svým sedmým zásahem v sezoně se o to zasloužil slovenský útočník Kristián Pospíšil.

Pardubice – Brno 0:1 (5. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 13. minutě disponovala Kometa již dvoubrankovým vedením. Autorem další trefy Brňanů byl Tomáš Marcinko, jenž tečoval střelu Ščotky.

Pardubice – Brno 0:2 (13. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí dokázali zužitkovat drtivou převahu až ve 28. minutě. Povedenou dělovkou z mezikruží vrátil Východočechy do hry Patrik Poulíček.

Pardubice – Brno 1:2 (28. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině zápasu Tomáši Dvořákovi prošel nevybíravý zákrok na brněnského Zbořila. Pardubický bek mimo hru trefil soka loktem do obličeje, ale zůstal bez trestu.

Pardubice – Brno, nepotrestaný zákrok Dvořáka na ZbořilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na druhé straně se naopak vylučovalo, když Cingel nešetrně u mantinelu krosčekoval Hyku, který se rovněž těžce zvedal. A právě z přesilovky Dynamo vyrovnalo. Po asistenci Radila trefil Lukáš Sedlák, jenž v předbrankovém prostoru šikovně tečoval jeho přihrávku.

Pardubice – Brno 2:2 (33. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě propálil Kloučka opět Tomáš Marcinko a připsal si druhý zásah v utkání, když vyslal povedenou ránu z levého kruhu

Pardubice – Brno 2:3 (46. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O tři minuty později však znovu platilo nerozhodné skóre. Cienciala od zadního mantinelu skvěle našel před brankou volného Jana Mandáta, jenž pohotově zavěsil.

Pardubice – Brno 3:3 (49. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Emoce na východě Čech plály. Sedlák u mantinelu nasadil dva lehké krosčeky Ščotkovi, kterému se to vůbec nelíbilo a zareagoval sekerou na kotník pardubického kapitána, jenž se skácel k ledu. Oba dostali dvouminutový trest, výrazně nespokojenější s ním byl Sedlák.

Pardubice – Brno, fauly Sedláka a ŠčotkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel dospěl do prodloužení, v němž Dynamo nevyužilo přesilovku po faulu Marcinka. Ten se vrátil na led a při hře čtyři na čtyři rozhodla o svém nečekaném vítězství Kometa. Kristián Pospíšil otevřel a také i uzavřel gólový účet utkání. Jeho střela z mezikruží propadla Kloučkovi mezi betony a kotouč se došoural do sítě.

Pardubice – Brno 3:4 pp (64. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

34. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:4 v prodl (0:2, 2:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Poulíček (T. Dvořák, Čerešňák), 33. L. Sedlák (Radil), 49. Mandát (Cienciala, T. Dvořák) - 5. K. Pospíšil (Marcinko), 13. Marcinko (Ščotka, K. Pospíšil), 46. Marcinko (Ščotka), 64. K. Pospíšil (Osburn). Rozhodčí: Kika, Šindel - Lhotský, Thuma. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9892.
Pardubice: Klouček – Čerešňák, T. Dvořák, J. Kolář, Hájek, Košťálek, Vála, Hrádek – Hyka, L. Sedlák, Paulovič – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – M. Kaut, Poulíček, Cienciala – Říčka, Pochobradský, Mandát. Trenér: Varaďa
Brno: Kavan - Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil - Kratochvíl, Kollár, J. Kos - Moses, Holík, Okál. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.