Pardubice padly s Kometou, Motor schytal debakl! Sparta nezaváhala, Třinec se protrápil k výhře

Kompletní program 34. kola měla na programu hokejová Tipsport extraliga. Třinec až po prodloužení zdolal 2:1 poslední Mladou Boleslav, stejným poměrem uspěly i Karlovy Vary proti Litvínovu. Do třetice výhru 2:1 po prodloužení slaví i Hradec Králové, který zvítězil v Kladně. Vedoucí Sparta nezaváhala ani ve Vítkovicích, kde uspěla 4:2. Drtivou výhru 8:1 slavil na ledě Českých Budějovic Liberec. V posledním nedělním utkání si cenné vítězství 4:3 po prodloužení odvezla z ledu Pardubic Kometa.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice – Brno 2:3 (46. Marcinko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Marně čekali fanoušci v třinecké Werk Areně v úvodních dvou třetinách na to, kdy domácí začnou proti poslední Mladé Boleslavi plnit roli favorita. První branka padla až v 42. minutě a postarali se o ni překvapivě hosté, když Kacetla prostřelil Malát. Oceláři se proti urputně bránícím Bruslařům prosadili o dvanáct minut později, kdy poslal zápas do prodloužení Čacho. Z něho uplynulo pouhých 13 vteřin, o bodu navíc pro obhájce titulu za vítězství 2:1 rozhodl Marinčin.

34. kolo: Třinec - Mladá Boleslav

Bod navíc pro Vary

Karlovy Vary začaly duel s Litvínovem aktivně a v sedmé minutě se dočkaly díky Kružíkově brance vedení. Hosté na první úder domácích reagovali ještě do konce úvodní třetiny, na 1:1 srovnal 55 sekund před sirénou Kirk. Do konce normální hrací doby už branka nepadla, o výhře Západočechů 2:1 po prodloužení rozhodl v 63. minutě Koffer.

34. kolo: Karlovy Vary - Litvínov

Uragán Sparty ve druhé třetině

Vítkovice vlétly na favorizovanou Spartu sebevědomě a v 7. minutě šly po Dejově trefě do vedení. Tím však pozitiva pro domácí tým končila. Do konce první části srovnal skóre Chlapík a druhá perioda patřila jednoznačně hostům. Kempný, Sobotka a znovu Chlapík se postarali o to, že na ukazateli skóre svítil po dvou třetinách stav 4:1 pro hosty. V poslední minutě již jen Fridrich korigoval na konečných 4:2 pro Spartu.

34. kolo: Vítkovice - Sparta

Debakl pro Motor

Třetinu jako ze zlého snu odehrály domácí České Budějovice proti Liberci. Flynn, Ivan, Najman a Faško-Rudáš se postarali o to, že po dvaceti minutách vedli Tygři na jihu Čech drtivě 0:4. Do druhé třetiny vystřídal těžce zkoušeného Strmeně Hrachovina, ale ani to domácím nepomohlo. Flynn svým druhým gólem definitivně zlomil případný odpor Budějovic a zvýšil už na 5:0.

Naprostou zkázu Jihočechů podtrhla závěrečná dvacetiminutovka, kdy se prosadili Bulíř, podruhé Faško-Rudáš a hattrick završil Flynn. Čisté konto zkazil libereckému Královi tři minuty před koncem Simon. Liberec tak zvítězil v Budějovicích drtivě 8:1.

34. kolo: České Budějovice - Liberec

Gólové hody ovládla Olomouc

Bitvu sousedů v tabulce jedenácté Olomouce a o příčku lépe postavené Plzně začali mnohem lépe Hanáci, když po dvou využitích přesilovkách v podání Káni a Nahodila vedli po úvodní části o dvě branky. Druhá třetina přinesla hned čtyři trefy. Na 3:0 zvýšil svou druhou brankou Nahodil, hosty o chvíli později poprvé rozjásal Matýs. Tříbrankový náskok vrátil Kohoutům Kunc, přesně v polovině utkání však znovu vrátil Indiány na dostřel svou druhou trefou večera Matýs.

Ještě blíže byli hosté po osmi minutách třetí třetiny díky Pourově trefě, který snížil už na 3:4. Klid na hokejky Olomouce vrátil v přesilové hře v 54. minutě Kusko, který zvýšil na 5:3. Hosté v závěru zkusili power play, což ztrestal gólem do prázdné branky Bambula. Skóre na konečných 7:3 uzavřel v přesilovce Klimek.

34. kolo: Olomouc - Plzeň

Kladno bere jen bod

Výborný vstup do zápasu proti Hradci Králové mělo Kladno. Domácí fandy rozjásal už po 124 sekundách hry Sideroff. Podruhé slavili příznivci Rytířů na začátku druhé části, gól Vebera však nebyl po úspěšné trenérské výzvě hostů uznán. Kladno to mrzelo o to více, když se v 32. minutě prosadil v přesilové hře Pavelka a srovnal na 1:1. Více branek v normální hrací době nepadlo, o výhře Mountfieldu 2:1 po prodloužení tak rozhodl v 62. minutě Lalancette.

34. kolo: Kladno - Hradec Králové

Kometa uspěla v Pardubicích

Pardubicím úvodní třetina zápasu proti Kometě Brno nevyšla, když po trefách Pospíšila a Marcinka museli stahovat dvoubrankovou ztrátu. To se jim v prostřední části povedlo díky Poulíčkovi a Sedlákovi, kteří se postarali o to, že po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2.

Ještě jednou šli Moravané do vedení, na začátku třetí třetiny se podruhé prosadil Marcinko. Ani tentokrát to však hostům nestačilo. O tři minuty později srovnal Mandát a o vítězi zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli úspěšnější Brňané, po 184 sekundách se prosadil Pospíšil a rozhodl o vítězství Komety 4:3.

34. kolo: Pardubice - Kometa Brno