SESTŘIH: Naprostá dominance. Lídr smetl Liberec a zůstává na čele

Hokejisté Pardubic porazili v 46. kole Tipsport extraligy na svém ledě Liberec vysoko 7:1, a zůstávají tak na čele tabulky před druhou Spartou. Dva góly si připsal Robert Říčka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Bílí Tygři Liberec 7:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre zápasu mezi Pardubicemi a Libercem otevřel už po necelých dvou minutách hry Vála, na jehož střelu byl hostující Král krátký.

Pardubice–Liberec 1:0 (2. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté však domácím dovolili vychutnávat si vedení jen 101 sekund, na 1:1 srovnal Hawryluk.

Pardubice–Liberec 1:1 (4. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Divoký úvod zápasu však pokračoval, na konci osmé minuty vrátil Perníkářům vedení Sedlák.

Pardubice–Liberec 2:1 (8. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice byly dál při střelecké chuti, potřetí lovil hostující Král puk ze sítě ve 14. minutě po Válově trefě.

Pardubice–Liberec 3:1 (14. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberečtí mohli snížit v situaci 4:3, Pavlát se však zaskočit nenechal.

Pardubice–Liberec, šance Bílých TygrůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A Tygři pykali. Devět sekund před koncem první třetiny se prosadil Kousal, a po první třetině tak vedlo Dynamo 4:1.

Pardubice–Liberec 4:1 (20. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V demolici hostů pokračovali domácí na konci prostřední části, kdy pátý gól do liberecké sítě přidal Říčka.

Pardubice–Liberec 5:1 (39. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě do konce druhé třetiny zasadil šestý úder Liberci Poulíček.

Pardubice–Liberec 6:1 (40. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další úder mohly Pardubice Liberci zasadit hned v první minutě třetí třetiny, Pánik ale z prostoru mezi kruhy minul hostující branku.

Pardubice –Liberec, šance DynamaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Lídr hosty nešetřil ani ve třetí třetině, sedmý gól přidal v 45. minutě Říčka, který si přispal svůj druhý střelecký úspěch večera.

Pardubice–Liberec 7:1 (45. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátká pěstní potyčka před domácím brankářem Pavlátem.

Pardubice–Liberec, potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Aspoň kosmeticky se hosté snažili upravit výsledek, ale ani v dalším závaru před domácí brankou puk za Pavláta nedotlačili.

Pardubice–Liberec, souhra Bílých Tygrů a neproměněná šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru ještě vzplály na ledě emoce po faulu Pánika na Zachara.

Pardubice–Liberec, faul PánikaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

46. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Vála (Říčka, A. Musil), 8. Sedlák (Hyka, Pánik), 14. Vála (Pánik, Hájek), 20. R. Kousal (Radil, Dvořák), 39. Říčka (Hyka, Dvořák), 40. Poulíček (Mandát), 45. Říčka (Radil) – 4. Hawryluk (McCoshen, Flynn). Rozhodčí: A. Jeřábek, Veselý – Bohuněk, J. Svoboda. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 10.007
Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála, J. Kolář – Hyka, Sedlák, Pánik – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Paulovič, A. Musil, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina
Liberec: D. Král (21. Hrenák) – Melancon, McCoshen, Budík, Ivan, T. Galvas, Derner, Aubrecht – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn – Kelly Klíma, J. Vlach, Birner – Zachar, Šír, Pérez. Trenér: Pešán