SESTŘIH: Pardubice zvládly souboj čtvrtfinalistů Ligy mistrů. V nájezdech udolaly Vítkovice

V předehrávce 31. kola se v souboji čtvrtfinalistů hokejové Ligy mistrů radoval extraligový lídr z Pardubic. Utrápené Vítkovice zdolal 2:1 po samostatných nájezdech. Bod navíc vystřelil Dynamu Lukáš Sedlák. Východočeši nadále kralují extraligové tabulce, Vítkovice neuspěly posedmé v řadě a zůstávají dvanácté.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH UTKÁNÍ: HC Dynamo Pardubice vs. HC Vitkovice Ridera 2:1 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pardubice z úvodního náporu nic nevytěžily, a tak přišel trest. Z ojedinělé příležitosti Ostravanů udeřil v polovině prvního dějství Krieger a poslal Vítkovice do vedení.

Pardubice - Vítkovice 0:1 (10. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tlak Východočechů narůstal. Ve 29. minutě se do velké příležitosti dostal Cienciala, ale gólman Machovský Vítkovice opět podržel.

Pardubice - Vítkovice, 29. zákrok MachovskéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci v Enteria Areně se dočkali až ve 35. minutě. Po nádherné spolupráci se Sedlákem srovnal skóre Hyka.

Pardubice - Vítkovice 1:1 (35. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 44. minutě mohlo jít Dynamo do vedení, ale teč Mandáta zastavila tyčka. Z následné dorážky se neprosadil ani Poulíček, jehož pokus zneškodnil Machovský fantastickým zákrokem.

Pardubice - Vítkovice, šance PardubicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. Bonusový bod vystřelil Dynamu Sedlák.

Pardubice - Vítkovice 2:1 (sn. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 31. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Hyka (L. Sedlák), rozhodující sam. nájezd L. Sedlák - 10. Krieger (Kotala, Mikuš). Rozhodčí: Pražák, Kika - Axman, Blažek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 8794.
Pardubice: Klouček - Čerešňák, Vála, Košťálek, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Vítkovice: Machovský - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Dej, M. Kalus - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Kotala, Krieger, Roberts Bukarts - Lednický, M. Přibyl, Peterek. Trenér: Trnka.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.