SESTŘIH: Vítkovice se probraly pozdě. Dynamo slaví

Hokejisté vedoucích Pardubic ve 44. kole extraligy zvládli domácí utkání proti Vítkovicím. Dvěma góly a asistencí se na vítězství Dynama v poměru 5:3 podílel útočník Adam Musil.Východočeši zůstávají první s náskokem pěti bodů na druhou Spartu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Vitkovice Ridera 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice otevřely skóre hned ve druhé minutě. Košťálek z první prostřelil Klimeše.

Pardubice - Vítkovice 1:0 (2. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 7. minutě Adam Musil z dorážky zvýšil na 2:0, když nejprve tečoval Válovu střelu a poté doklepl puk do sítě za dezorientovaného Klimeše.

Pardubice - Vítkovice 2:0 (7. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Parádní ranou pod víko zvýšil na 3:0 kapitán pardubického Dynama Tomáš Zohorna.

Pardubice - Vítkovice 3:0 (21. Zohorna)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 4:0 zvyšoval sedmnáctiletý Švec, který si při druhém startu v extralize připsal premérový gól a vyhnal Klimeše z branky.

Pardubice - Vítkovice 4:0 (24. Švec)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté to ale ještě nezabalili. O chvíli později z dorážky rozvlnil síť dorážející Marcel Barinka.

Pardubice - Vítkovice 4:1 (25. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenžě v zápětí Adam Musil zvýšil svým druhým gólem na 5:1, když ujel po pravé straně a propálil střídajícího Machovského.

Pardubice - Vítkovice 5:1 (27. A. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ridera ale utkání nezabalila. Roberts Bukarts nejprve z úniku snížil skóre.

Pardubice - Vítkovice 5:2 (29. Ro. Bukarts) Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o necelou minutu později se prosadil i francouzský útočník Valentin Claireaux, rázem to tak bylo jen o dva góly. Vítkovické probuzení ale přišlo pozdě, vedoucí celek si zbytek utkání pohlídal.

Pardubice - Vítkovice 5:3 (30. Claireaux)Video: Tipsport Extraliga / BPA

44. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Košťálek (T. Zohorna, R. Kousal), 7. A. Musil (Vála), 21. Zohorna (R. Kousal), 24. Švec (Hyka, A. Musil), 27. A. Musil (Hyka) - 25. Barinka (Fridrich, P. Zdráhal), 29. Roberts Bukarts (Auvitu, Krieger), 30. Claireaux (Rihards Bukarts). Rozhodčí: Jeřábek, Stano - Frodl, Špůr. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 8592.
Pardubice: Will - D. Musil, Hájek, Košťálek, Dvořák, J. Kolář, Vála, Švec - Hyka, A. Musil, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Rohlík, Paulovič, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Vítkovice: Klimeš (24. Machovský) - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Kotala - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Peterek, Krieger, Roberts Bukarts - Šoustal, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.