SESTŘIH: Škodovka deklasovala Kladno

Hokejisté Plzně ve 33. kole extraligy zvítězili 7:2 nad Kladnem. Domácí nasázeli hostům po třech gólech ve druhé i třetí třetině. Škodovka zabrala po dvou porážkách a je desátá, Rytíři prohráli posedmé z posledních osmi duelů a zůstávají předposlední.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. Rytíři Kladno 7:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na kladenskou střídačku se vrátil Jakub Voráček, který Rytířům chyběl v minulém utkání v Hradci Králové.

Plzeň - Kladno, Voráček zpátky na střídačceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kladenský Kusý sice dokázal propálit Pavláta, po trenérské výzvě ale sudí gól odvolali. Plzeňský gólman byl v brankovišti atakován.

Plzeň - Kladno, neuznaný gól KladnaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A tak první branka padla na druhé straně. Jakub Lev dostal pobídku od Söderlunda a svižnopu střelou propálil.

Plzeň - Kladno 1:0 (12. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno reagovalo. Jiří Ticháček tvrdě vypálil od modré a Radek Smoleňák na brankovišti protečoval puk pod břevno.

Plzeň - Kladno 1:1 (14. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rychlou otočku skóre ve prospěch Kladna zařídil Martin Procházka.

Plzeň - Kladno 1:2 (14. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 2:2 srovnal Miroslav Indrák. Akci začal Söderlund, Indrák jeho práci dokončil dorážkou.

Plzeň - Kladno 2:2 (31. Indrák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 39. minutě strhl vedení zpět na stranu Škodovky Skalický.

Plzeň - Kladno 3:2 (34. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Následně na 4:2 zvýšil Rekonen.

Plzeň - Kladno 4:2 (37. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 5:2 zvyšoval svým druhým gólem v utkání Indrák, s Rytíři to vypadalo bledě.

Plzeň - Kladno 5:2 (46. Indrák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A když Mertl zvýšil na 6:2, o osudu otkání bylo definitivně rozhodnuto.

Plzeň - Kladno 6:2 (51. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Škodovce to nestačilo. V 53. minutě to bylo 7:2, když se znovu se trefil Rekonen.

Plzeň - Kladno 7:2 (53. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

33. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 12. Lev (Söderlund, K. Hrabík), 31. M. Indrák (Söderlund), 34. Holešinský (Schleiss, Söderlund), 37. Rekonen (Holešinský, Zámorský), 46. M. Indrák (Lev, Söderlund), 51. Mertl (Zámorský, Holešinský), 53. Rekonen (Holešinský, Zámorský) - 14. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 14. M. Procházka (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, Mejzlík - Brejcha, Thuma. Vyloučení: 4:7. Využití: 5:1. Diváci: 7054.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Skok, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička - Rekonen, Lev, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - P. Straka, Jansa, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.
Kladno: Bow - Babka, T. Hejda, Veber, Slováček, Ticháček, Martenet - Kusý, Klepiš, Tralmaks - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Jágr, Pytlík, Jarůšek - O. Bláha, Vimmer, Sideroff. Trenér: O. Vejvoda ml.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.