SESTŘIH: Škoda zakroutila Kohoutům krkem! Olomouc inkasovala v Plzni osmičku

Hokejisté Plzně dokázali rázně odpovědět na dvě porážky v řadě, když deklasovali Olomouc 8:0. Hrdinou Západočechů byl Ondřej Matýs, jenž se trefil hned dvakrát. Plzeň zůstává jedenáctá a na dnešního soupeře, který okupuje desátou příčku, ztrácí dva body.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc 8:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V souboji celků ze spodní poloviny tabulky měla lepší vstup do utkání domácí Škodovka. V 10. minutě ji poslal do vedení Matýs.

Plzeň - Olomouc 1:0 (10. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 23. se tradičně hluční domácí fanoušci radovali podruhé. Náskok Západočechů zvýšil svým sedmým zásahem v sezoně Rekonen.

Plzeň - Olomouc 2:0 (23. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 27. minutě bylo s Hanáky ještě hůř. Tříbrankové vedení domácím zajistil Indrák.

Plzeň - Olomouc 3:0 (27. Indrák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc mohl vrátit do hry Navrátil, ale Pavlát jeho šanci skvělým zásahem zlikvidoval.

Plzeň - Olomouc, šance Navrátila Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 42. minutě zasadil hřebíček do pomyslné olomoucké rakve opět Matýs a Škodovka vedla již 4:0.

Plzeň - Olomouc 4:0 (42. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 46. minutě se trefil i nejproduktivnější bek Plzně Zámorský.

Plzeň - Olomouc 5:0 (46. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvě minuty nato nadělil Hanákům „kanára“ Hrabík, jenž zaznamenal šestou trefu Západočechů.

Plzeň - Olomouc 6:0 (48. Hrabík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Noční můra Hanáků však zdaleka neskončila. V 57. minutě se trefil Dujsík.

Plzeň - Olomouc 7:0 (57. Dujsík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o minutu déle i Švéd Söderlund. Uzavřel tak drtivé vítězství Škodovky 8:0.

Plzeň - Olomouc 8:0 (58. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

47. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 10. Matýs (Holešinský, Dujsík), 23. Rekonen (Pour, Lev), 27. Indrák, 42. Matýs (Zámorský, Rekonen), 46. Zámorský (Jansa, Holešinský), 48. Hrabík (Zámorský, Straka), 57. Dujsík (Laakso, Straka), 58. Söderlund (Indrák, Piskáček). Rozhodčí: Šír, Cabák - Brejcha, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3637.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Piskáček, Houdek - Rekonen, Lev, Pour - Matýs, Indrák, Söderlund - Schleiss, Jansa, Holešinský - Straka, Soukup, Hrabík. Trenér: Kořínek.
Olomouc: J. Sedláček - Ondrušek, Řezníček, Rutar, Švrček, T. Černý, Rašner, Škůrek - Klimek, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, Macuh, P. Musil - Tomeček, Anděl, Menšík. Trenér: Tomajko.