SESTŘIH: Kometa vládla v nájezdech, Sparta padla

Hokejisté pražské Sparty prohráli v 46. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Kometou Brno 4:5 po samostatných nájezdech. Hosté proměnili všechny tři nájezdy, sparťané uspěli jen jednou. Vítěznou trefu si připsal v druhé sérii Jakub Flek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Kometa Brno 4:5 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Kometa vstoupila do zápasu na Spartě aktivně a ve čtvrté minutě se dostala do vedení, když tvrdou ranou prostřelil Kováře Flek.

Sparta - Brno 0:1 (4. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Brňané nezůstali jen u jednoho zásahu. V přesilového hře v 16. minutě při vyloučení Kempného se rychlou střelou zápěstím prosadil Moses a hosté vedli již o dvě branky.

Sparta - Brno 0:2 (16. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pražany však druhý gól Moravanů probral. O 69 sekund později zrušil Furchovu neprůstřelnost Hrabík a snížil na 1:2.

Sparta - Brno 1:2 (17. Hrabík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Spartě vyšel výborně vstup do druhé třetiny, když se už po 46 sekundách trefil Forman a bylo vyrovnáno.

Sparta - Brno 2:2 (21. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hostující Pospíšil zkusil naznačit oblíbenou fintu zpoza branky, na domácí obranu si ale nepřišel.

Hostující Pospíšil se za nerozhodného stavu pokusil naznačit fintu zpoza brankyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se nakonec do vedení vrátila právě díky trefě slovenského útočníka Pospíšila, který jí v polovině utkání přeci jen získal vedení.

Sparta - Brno 2:3 (30. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Gólové hody v O2 areně však pokračovaly. Běžela 34. minuta a po trefě Krejčíka bylo znovu vyrovnáno.

Sparta - Brno 3:3 (34. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta mohla jít o chvíli později poprvé do vedení, výborným zákrokem se však blýskl Furch.

Sparta - Brno, zákrok FurchaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O chvilku později však ani brněnský gólman nezabránil Vitouchovi, aby v 34. minutě šla Sparta poprvé do vedení.

Sparta - Brno 4:3 (35. Vitouch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že nedělní duel obou týmů nebyl přehlídkou perfektně pracujících obran, potvrdil ještě do konce druhé třetiny Cingeľ, který využil přesilovou hru - vyrovnáno 4:4.

Sparta - Brno 4:4 (39. Cingeľ )Video: Tipsport Extraliga / BPA

Gólovou show mohl potvrdit prakticky vzápětí po vyrovnávací brance Komety Flek, proti však byla tyč Kovářovy klece.

Sparta - Brno, tyčka po střele FlekaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hostující Furch předvedl šest minut před koncem nejistý zákrok. Poté se strhla před brankou hostů menší rozmíška.

Sparta - Brno, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro hosty tak rozhodly samostatné nájezdy. Hráči Komety proměnili všechny tři, sparťané jen jediný. Vítěznou branku si připsal v druhé sérii Flek.

Sparta - Brno 4:5 sn (rozh. nájezd Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

46. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Hrabík (Beaudin, D. Vitouch), 21. Forman (Řepík), 34. Krejčík (Mikliš, Chlapík), 35. D. Vitouch (Hrabík) - 4. Flek (Zaťovič, Ščotka), 16. Moses (Cingel, A. Zbořil), 30. Pospíšil (Cingel, Zaťovič), 39. Cingel (A. Zbořil), rozhodující sam. nájezd Flek. Rozhodčí: Úlehla, Mrkva - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 14.674.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Beaudin, Němeček, Mikliš, Krejčík, Moravčík - Řepík, Sobotka, Forman - Chlapík, Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Kassian, D. Vitouch, Hrabík. Trenér: Gross.
Brno: Furch - Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Holland, Kaňák, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Kollár, Pospíšil - Moses, A. Zbořil, Okál - Kohout, Ekrt, Vincour. Trenér: Modrý.