SESTŘIH: Karlovy Vary znovu vybraly O2 arenu, Sparta nestačila

Hokejisté pražské Sparty prohráli v 38. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Karlovými Vary 1:4  a i podruhé v letošním ročníku doma na svého soupeře nestačili. Vítězný gól Západočechů si připsal Jiří Černoch. Hosté tak utnuli sérii čtyř porážek, při níž získali jen bod.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Energie Karlovy Vary 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první se v O2 areně dostali ke slovu hosté, po 182 sekundách hry se z přečíslení dvou na jednoho prosadil Kofroň, jenž dorazil za Kořenáře vlastní střelu, a Vary šly proti Spartě do vedení 1:0.

Sparta – Karlovy Vary 0:1 (4. Kofroň)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se vyrovnání dočkala už o čtyři minuty později, kdy ranou z mezikruží k levé tyči vyrovnal obránce Jakub Krejčík.

Sparta – Karlovy Vary 1:1 (7. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že se Karlovým Varům na Spartě daří, potvrdila 35. minuta, ve které překonal Kořenáře útočník Jiří Černoch, který hned po buly tečoval Plutnarovo nahození od modré čáry.

Sparta – Karlovy Vary 1:2 (35. Černoch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A že Energie hodlá O2 arenu vybrat v letošním ročníku i podruhé, potvrdila 48. minuta, kdy obrovskou minelu Němečka využil Daniel Kružík a povedenou kličkou zvýšil už na 3:1.

Sparta – Karlovy Vary 1:3 (48. Kružík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí ještě zkusili odvolat gólmana, což ztrestal brankou do prázdné klece Procházka, jenž vystihl mizerný pas Irvinga, a uzavřel tak skóre na 4:1 pro Energii.

Sparta – Karlovy Vary 1:4 (60. O. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

38. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Krejčík (Sobotka, Němeček) – 4. Kofroň, 35. Černoch (Plutnar), 48. Kružík, 60. O. Procházka. Rozhodčí: Úlehla, Hribik – Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 8859
Sparta: Kořenář – Němeček, Krejčík, Irving, T. Tomek, Moravčík, Pavlák – Řepík, Sobotka, P. Kousal – Chlapík, Horák, O. Najman – Forman, Konečný, Buchtele – Hauser, Žmola, Mužík. Trenér: Gross
Karlovy Vary: Frodl – Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, Pulpán, A. Rulík – O. Beránek, Černoch, O. Procházka – Kangasniemi, Jiskra, T. Rachůnek – Koffer, Hladonik, T. Redlich – Kružík, R. Přikryl, Kofroň. Trenér: Bruk