SESTŘIH: Sparta otočila duel s Boleslaví

Hokejisté Sparty ukončili základní část extraligy vítězstvím nad předposlední Mladou Boleslaví. Utkání se přitom pro Pražany nevyvíjelo dobře, prohrávali už od patnácté sekundy. Svou výraznou střeleckou převahu ale nakonec zúročili dvěma góly. Ten rozhodující dal v předposlední minutě Michal Řepík. Sparta bude čekat na svého soupeře pro čtvrtfinále, Mladé Boleslavi sezona končí.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. BK Mladá Boleslav 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Diváci se ještě ani nestihli usadit a Boleslav už šla do vedení. V patnácté vteřině zápasu otevřel skóre Lantoši.

Sparta – Mladá Boleslav 0:1 (1. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodčí zkoumali, jestli puk po Řepíkově šanci přešel brankovou čáru, nestalo se, Sparta na vyrovnání zatím nedosáhla.

Sparta – Mladá Boleslav, šance domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťanský obránce Krejčík využil přesilovku pět na tři, domácí srovnali na 1:1.

Sparta – Mladá Boleslav 1:1 (28. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťanský útočník Řepík se prosadil střelou z první, minutu a půl před koncem vystřelil domácím výhru 2:1.

Sparta – Mladá Boleslav (59. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Forvard Sparty Forman se objevil sám před gólmanem, zblízka ho ale překonat nedokázal.

Sparta – Mladá Boleslav, šance FormanaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

52. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. K. Hrabík (Krejčík, P. Kousal), 59. Řepík (Sobotka, M. Forman) - 1. Lantoši (Pyrochta, Skalický). Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 9418.
Sparta: Jakub Kovář - Beaudin, Irving, Samson, Kempný, Krejčík, Moravčík - Řepík, Sobotka, M. Forman - P. Kousal, D. Vitouch, Chlapík - Kassian, J. Lajunen, Konečný - K. Hrabík, O. Najman, Buchtele. Trenér: Gross.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Štibingr, Lintuniemi, Vlasák - Lantoši, O. Roman, Skalický - Rohdin, Järvinen, J. Stránský - Gardoň, Hradec, Krivošík - Zvagulis, Závora, Malínek. Trenér: Král.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.