SESTŘIH: Olomouc nedovolila jít Spartě do čela extraligy

Šanci přečkat přelom roku na čele hokejové extraligy Sparta odmítla. Po šesti výhrách v řadě tentokrát doma před znovu skvěle zaplněnou O2 Arenou (12 445 diváků) prohrála 1:4 s Olomoucí, když hosté o výhře rozhodli třemi brankami v závěrečném dějství.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Olomouc 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Spartu podržel v úvodu utkání gólman Kovář, jenž parádním zákrokem vychytal zakončení Bambuly po povedené kombinační akci Olomouce.

Sparta - Olomouc, zákrok sparťanského KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě už ale Kováře překonal po střele z mezikruží nikým nehlídaný Rok Macuch.

Sparta - Olomouc 0:1 (11. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 19. minutě se podařilo domácím srovnat, když se po spolupráci se Sobotkou a Irvingem trefil přesně k tyči Miroslav Forman.

Sparta - Olomouc 1:1 (19. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině zápasu se Kohouti sice radovali z vedoucího gólu, jenže ukázalo se, že předčasně. Rozhodčí po přezkoumání videozáznamu rozhodli, že puk po střele Jakuba Navrátila zcela nepřešel brankovou čáru.

Sparta - Olomouc, neuznaný gól NavrátilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru druhé třetiny přišla pro Spartu další komplikace. Němeček poslal ostrým zákrokem k zemi Karla Pláška a sudí udělili sparťanskému obránci trest do konce utkání.

Sparta - Olomouc, vyloučení NěmečkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Němečkovo pětiminutové vyloučení potrestal na začátku třetí třetiny svým druhým gólem v zápase Macuh, když dorazil Kovářem vyražený puk.

Sparta - Olomouc 1:2 (41. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Macuch připravil gól pro Bambulu a Mora šla do dvougólového vedení.

Sparta - Olomouc 1:3 (58. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěrečné power play Sparty pak pečetil výhru 4:1 pro hosty Lukáš Nahodil.

Sparta - Olomouc 1:4 (60. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Sparta Praha - HC Olomouc 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. M. Forman (Irving, Sobotka) - 11. Macuh (Bambula), 41. Macuh (Plášek, Řezníček), 58. Bambula (Macuh, Kunc), 60. Nahodil. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Frodl, Klouček. Vyloučení: 5:4, navíc Němeček (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 12.445.
Sparta: Jakub Kovář - Moravčík, Krejčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Pavlák - Řepík, Sobotka, P. Kousal - O. Najman, R. Horák, Chlapík - Buchtele, Konečný, M. Forman - Hauser, T. Tomek, Mužík. Trenér: Gross.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Rašner, Mareš - Klimek, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Plášek - Bambula, Macuh, Kunc - P. Musil, Anděl, Menšík. Trenér: J. Tomajko.