SESTŘIH: Sparta počtvrté přehrála Škodovku. Chlapík zazářil hattrickem

Hokejisté Sparty ve 44. kole extraligy zvítězili na domácím ledě 4:2 nad Plzní. Pražané si na Škodovku vyšlápli i počtvrté v sezoně, třemi góly se na triumfu domácích podílel Filip Chlapík. Sparta vyhrála páté utkání v řadě a nadále stíhá vedoucí Dynamo, na které ztrácí pět bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Škoda Plzeň 4:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta mohla jít do vedení už v 5. minutě, Plzeň ale podržel fantastickým zákrokem Samuel Hlavaj, který neuvěřitelně hokejkou vychytal dorážku Kousala a poté se těžce sbíral z ledu.

Sparta - Plzeň, zákrok hostujícího HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 10. minutě už však inkasoval, když domácí pěkně sehráli přečíslení a skóre otevřel volný Ondřej Mikliš.

Sparta - Plzeň 1:0 (10. Mikliš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty pozdějí už favorit vedl o dvě branky. Filip Chlapík se se nádherně proháčkoval až před plzeňskou branku a nadvakrát doklepl puk do sítě.

Sparta - Plzeň 2:0 (12. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 15. minutě to bylo už 3:0 pro domácí. Při přesilové hře se prosadil znovu Chlapík, který nahazoval od modré a prostřelil Hlavaje, jenž vůbec nic neviděl. Gólman Škodovky následně zamířil na střídačku a místo něj se postavil do branky Klouček.

Sparta - Plzeň 3:0 (15. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň ve druhé části dokázala duel zdramatizovat. V přesilovce se Jakub Lev dostal na levé straně k odraženému kotouči a jednoduše ho doklepl do prázdné branky.

Sparta - Plzeň 3:1 (25. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později dostal na kruhu pro vhazování spoustu prostoru Jakub Pour a povedenou dělovkou snížil na rozdíl jediné trefy.

Sparta - Plzeň 3:2 (26. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Forman následně zasáhl vysokou holí Maláka, ale Plzeň čtyřminutovou přesilovku nevyužila a vzápětí inkasovala. Hattrick zkompletoval ranou z pravé strany Chlapík.

Sparta - Plzeň 4:2 (39. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň se ještě snažila duel zdramatizovat, proti však byl Jakub Kovář, který nadvakrát zkrotil jedovatou střelu Rekonena.

Sparta - Plzeň, zákrok domácího KovářeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

44. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Mikliš (Sobotka, Řepík), 12. Chlapík (Moravčík, Buchtele), 15. Chlapík (Beaudin), 39. Chlapík (Lajunen) - 25. Lev (Rekonen, Zámorský), 26. Pour (Zámorský). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 9051.
Sparta: Jakub Kovář - Mikliš, Krejčík, Irving, Beaudin, Mozík, Němeček, Moravčík - Řepík, Sobotka, Forman - Chlapík, Lajunen, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Kassian, D. Vitouch, Hrabík. Trenér: Gross.
Plzeň: Hlavaj (15. Klouček) - Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Dujsík, Piskáček, Kvasnička - Schleiss, Indrák, Holešinský - Lev, Mertl, Šiler - Rekonen, Benák, Pour - Jansa, Soukup, Matýs. Trenér: Kořínek.