SESTŘIH: Sparta vydřela výhru proti Vítkovicím a jde do čela

Hokejisté Sparty dokázali před více než deseti tisíci diváky v O2 Areně otočit utkání 47. kola proti Vítkovicím a po vítězství 2:1 se posunuli do čela extraligového pelotonu. Zásadní podíl na úspěchu Pražanů měl střelec obou branek Sparty Roman Horák. Vítkovice poprvé po sedmi kolech vyšly bodově naprázdno.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Vítkovice Ridera 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první se v O2 Areně prosadili hosté. Ostravany poslal do vedení v 7. minutě Peterek.

Sparta - Vítkovice 0:1 (7. Peterek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta si na úvodní zásah musela počkat do 25. minuty, kdy vyrovnal Horák.

Sparta - Vítkovice 1:1 (25. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O čtyři minuty později bylo v O2 Areně ještě veseleji. Úspěšným střelcem Pražanů byl znovu Horák.

Sparta - Vítkovice 2:1 (29. Horák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Deset vteřin před koncem druhé třetiny mohl náskok Sparty navýšit obránce Kempný, ale jeho ránu zastavil tyč. Z následné dorážky neuspěl Kousal.

Sparta - Vítkovice, tyčka KempnéhoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině mohl vyrovnat vítkovický Auvitu, jeho střela od modré ale skončila pouze na tyčce Kovářovy branky.

Sparta - Vítkovice, Auvitu nastřelil tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávané 47. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Horák (O. Najman, Mikliš), 29. Horák - 7. Peterek (Fridrich, M. Barinka). Rozhodčí: Hradil, Květoň - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.063.
Sparta: Jakub Kovář - Mikliš, Krejčík, T. Tomek, Kempný, Irving, Pavlák - Řepík, Sobotka, P. Kousal - Chlapík, Horák, O. Najman - Mužík, Konečný, Buchtele - Hauser, M. Vitouch, Žmola. Trenér: Gross.
Vítkovice: Machovský - Raskob, L. Kovář, Grman, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu - Lakatoš, Dej, Kalus - Peterek, M. Barinka, Fridrich - Vondráček, Krieger, Roberts Bukarts - Šoustal, Chlán, Claireaux. Trenér: Veber.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.