SESTŘIH: Oceláři řádili v přesilovkách, Růžička zničil Motor čtyřmi body

Hokejisté Třince porazili v 37. kole Tipsport extraligy na svém ledě České Budějovice 4:3 po prodloužení. Motor vedl v průběhu zápasu o dvě branky, Oceláři využili tři přesilové hry. Rozhodující trefu si připsal po třiceti sekundách prodloužení Martin Růžička, který se navíc asistencemi podílel i na zbylých třech gólech úřadujících mistrů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Banes Motor Č. Budějovice 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jako první zahrozili Oceláři, jenže Hrehorčák ve vyložené příležitosti nedokázal prostřelit brankáře Hrachovinu.

Třinec–České Budějovice, Hrachovina skvěle vychytal třineckého Hrehorčáka.Video: Tipsport Extraliga / BPA

A domácí zahozené šance brzy litovali, ve čtvrté minutě se prosadil tvrdou ranou k levé tyči Mazancovy branky Kachyňa a Motor šel do vedení.

Třinec - České Budějovice 0:1 (4. Kachyňa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další ránu do sebevědomí mistra zasadil v 15. minutě v přesilové hře Kubík a hosté vedli již o dvě branky.

Třinec - České Budějovice 0:2 (15. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na rozdíl jediného gólu mohl snížit při přečíslení dvou na jednoho Dravecký, Hrachovina se ale bleskově přesunul k druhé tyčce a pokus zneškodnil.

Třinec–České Budějovice, domácí Dravecký nepřekonal výborného Hrachovinu.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec se z mizerné první třetiny částečně vzpamatoval v 26. minutě přesilovou hru využil Nestrašil a snížil na jednobrankový rozdíl.

Třinec - České Budějovice 1:2 (26. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Oceláře první branka nakopla. V další početní výhodě stačilo Voženílkovi nastavit hůl a bezmocný Hrachovina lovil puk podruhé ze sítě.

Třinec - České Budějovice 2:2 (34. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhozené hosty ztrestal v 35. minutě jak jinak než v přesilové hře Roman a Třinec šel poprvé do vedení.

Třinec - České Budějovice 3:2 (35. M. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinečtí mohli jít do dvoubrankového vedení ve 47. minutě, parádním zákrokem se však prezentoval Hrachovina.

Třinec–České Budějovice, Hrachovina připravil třineckého Nestrašila o gól.Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jak důležitý to byl moment, se ukázalo o chvilku později, kdy na 3:3 srovnal Kubík.

Třinec - České Budějovice 3:3 (48. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí si přece jen připsali bod navíc, když po třiceti sekundách prodloužení rozhodl o vítězství Třince 4:3 Růžička.

Třinec - České Budějovice 4:3 pp (61. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

37. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 3:3 (0:2, 3:0, 0:1) po třetí třetině
Branky a nahrávky: 26. A. Nestrašil (M. Růžička), 34. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 35. Miloš Roman (D. Voženílek, M. Růžička) - 4. Kachyňa (M. Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Lederer.
Třinec: Mazanec - Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, J. Jeřábek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Haas, P. Vrána, Walega - Hrehorčák, Holinka, Miloš Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, M. Toman, D. Simon - Koláček, Vopelka, Chlubna. Trenér: Čihák.