SESTŘIH: Třinec vyrovnaný zápas proměnil v závěru v exhibici

Dlouho to byl vyrovnaný zápas, než se domácímu Třinci povedlo v 50. minutě dát během osmi vteřin dva góly a odskočit. Pak už se jeho duel proti hradeckému Mountfieldu proměnil v exhibici s konečným skóre 7:2. Hostům se navíc zranil brankář Laurikainen.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Mountfield HK 7:2 Video: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre otevřeli ve 14. minutě hosté díky přesilové hře. Po střele z pravého kruhu se radoval Christophe Lalancette.

Třinec - Hradec Králové 0:1 (14. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři srovnali krok v přesilové hře ve 24. minutě. Vyraženou Nestrašilovu střelu z pravého kruhu uklidil do brány Martin Růžička.

Třinec - Hradec Králové 1:1 (24. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnaný stav platil ještě na začátku třetí třetiny, kdy se ujali vedení znovu hosté díky Jordanu Perretovi.

Třinec - Hradec Králové 1:2 (42. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Už za minutu se ale Třinec nadechl k velkému obratu. Nejprve bekhendem srovnal Richard Pánik.

Třinec - Hradec Králové 2:2 (43. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě poslal Oceláře do vedení Martin Marinčin.

Třinec - Hradec Králové 3:2 (49. Marinčin)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O osm sekund později už domácí vedli o dva góly, když Jakub Jeřábek zakončil únik dvou na jednoho.

Třinec - Hradec Králové 4:2 (49. Jeřábek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté museli ještě sáhnout k výměně gólmana, při níž vystřídal Laurikainena po srážce s Voženílkem Jan Lukáš.

Třinec - Hradec Králové, srážka Voženílka s brankářem LaurikainenemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Toho záhy překonal po rychlém kontru tří proti jednomu Andrej Nestrašil.

Třinec - Hradec Králové 5:2 (52. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A závěrečná exhibice v podání Třince pokračovala. V 58. minutě zvýšil při přesilovce ranou od modré Tomáš Kundrátek.

Třinec - Hradec Králové 6:2 (57. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na konečných 7:2 upravil následně po samostatném úniku Viliam Čacho.

Třinec - Hradec Králové 7:2 (59. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 7:2 (0:1, 1:0, 6:1)
Branky a nahrávky: 24. M. Růžička (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 43. Pánik (A. Nestrašil, Polášek), 50. Marinčin (Kurovský, Smith), 50. J. Jeřábek (Čacho), 52. A. Nestrašil (M. Růžička), 58. Kundrátek (M. Růžička, Pánik), 59. Čacho (Hrehorčák) - 14. Lalancette (Jergl, Miškář), 42. Perret (Šťastný, Jasper). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Diváci: 5014.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek - A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - O. Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Hradec Králové: Laurikainen (51. Lukáš) - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, P. Marcel, Gaspar - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Lalancette, Okuliar - K. Lang, Pilař, M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.