SESTŘIH: Litvínov se po třech prohrách dočkal vítězství, bodová série Třince přesto nekončí

Hokejisté Litvínova se po třech zápasech bez bodového zisku dočkali vítězství, když vezou dva body za triumf 3:2 v prodloužení na ledě Třince. Mistrovští Oceláři prohrávali už o dva góly, dokázali ale srovnat, a tak prodloužili svou bodovou sérii už na dvanáct duelů. V prodloužení rozhodl souboj o třetí místo v tabulce v přesilovce Hlava, Chemici vyhráli v Třinci poprvé od 4. března 2021.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

HC Oceláři Třinec vs. HC Verva Litvínov 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Úvod zápasu přinesl velmi nepříjemný moment v hledišti. Nepozorného fanouška zasáhl puk do obličeje.

Třinec - Litvínov, nepozorného fanouška zasáhl do obličeje pukVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Z první trefy se radovali hosté z Litvínova. Prosadil se Ondřej Kaše, který v úniku napálil kotouč do Kacetlovy lapačky a od ní se puk odrazil za brankovou čáru. Chemici se tak dočkali gólu po dlouhých 140 minutách a 40 vteřinách.

Třinec - Litvínov 0:1 (12. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu druhého dějství se znovu radovali Litvínovští. Nejistého Kacetla překonal střelou k tyči útočník Petr Koblasa.

Třinec - Litvínov 0:2 (22. Koblasa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácím se dvě vteřiny před vypršením druhé dvacetiminutovky podařilo snížit zásluhou Marka Daňa. Puk se po vhazování a při přesilové hře Ocelářů dostal na hokejku Martina Růžičky, který ihned přihrával slovenskému útočníkovi a ten razantní střelou zápěstím překonal doposud bezchybného Zajíčka.

Třinec - Litvínov 1:2 (40. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Necelých šest minut před koncem třetí třetiny srovnal na 2:2 Kundrátek a utkání spělo do prodloužení.

Třinec - Litvínov 2:2 (55. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na Zajíčkovi při gólu na 2:2 skončilo několik hokejistů. Gólman Chemiků se při snaze zachytit kotouč zranil a musel opustit ledovou plochu.

Třinec - Litvínov, zraněného Zajíčka vystřídal TomekVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nakonec se z výhry přeci jen radoval Litvínov, i když jen dvoubodové. V prodloužení při přesilovce vyšachovala útočící čtveřice bránící se trio Ocelářů a Hlavovi stačilo jen nastavit hokejku, aby trefil poloprázdnou branku.

Třinec - Litvínov 2:3 pp (63. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

20. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:3 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Daňo (M. Růžička), 55. Kundrátek (Pánik, M. Růžička) - 12. O. Kaše (D. Kaše), 22. Koblasa (Abdul), 63. Hlava (O. Kaše, D. Kaše). Rozhodčí: Cabák, Hradil - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).
Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, M. Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, P. Vrána, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Sikora - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Litvínov: Zajíček (55. Tomek) - D. Zeman, Zile, Jaks, Baránek, Šalda, Czuczman, Strejček - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Koblasa - Kudrna, Jurčík, Válek - Maštalířský, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.