SESTŘIH: Pardubice vyrovnaly rekord Liberce, třinecký Jeřábek řval bolestí a opouštěl led na nosítkách

Hokejisté vedoucích prohrávali v Třinci ještě v 54. minutě 0:3, nakonec ale berou alespoň bod za porážku 3:4 po samostatných nájezdech. V nich jako jediný uspěl domácí Libor Hudáček. Dynamo sice přišlo o sérii sedmi vítězství, vyrovnalo ale bodový rekord Liberce ze sezony 2015/16 (118 bodů). Severočeši ho stále mohou překonat, pokud v nedělním posledním kole základní části získají doma proti Českým Budějovicím alespoň bod. Ocelářům kalí radost z výhry nejspíše vážné zranění obránce Jeřábka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Dynamo Pardubice 4:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký útočník Vladimír Dravecký obdržel před zápasem dres s číslem 600. Tolik zápasů odehrál za Oceláře teprve jako pátý hráč v jejich historii.

Třinec - Pardubice, domácí Dravecký obdržel dres s číslem 600Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 11. minutě otevřel skóre Hudáček.

Třinec - Pardubice 1:0 (11. L. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V samém závěru první třetiny došlo na potyčku třineckého Nedomlela s pardubickým Sedlákem. Menší trest obdržela jen hvězda Dynama, což nesla velmi nelibě.

Třinec - Pardubice, konflikt s Nedomlelem odnesl pardubický Sedlák dvěma minutamiVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 23. minutě zvýšil při přesilovce na 2:0 pro Třinec Helewka.

Třinec - Pardubice 2:0 (23. Helewka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu a půl později navíc Hrehorčák našel místo mezi Willovými betony a již jistý vítěz základní části prohrával už o tři góly.

Třinec - Pardubice 3:0 (25. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký Mazanec držel neprůstřelnost i na začátku třetí třetiny, když vychytal Radila.

Třinec - Pardubice, zákrok třineckého Mazance proti RadiloviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinecký Helewka schytal od Košťálka pukem do obličeje, na ledě zůstala krvavá stopa a musel zamířit do kabiny na šití. Cestou ještě stačil zlostně odhodit obě rukavice.

Třinec - Pardubice, domácí Helewka dostal pukemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čisté konto ale Mazanec nakonec neudržel. V 54. minutě jej z dorážky překonal Pánik.

Třinec - Pardubice 3:1 (54. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Tesně před koncem zápasu se podařilo Pardubicím snížit zásluhou Radila.

Třinec - Pardubice 3:2 (59. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Drtivý závěr Pardubic nakonec přinesl vyrovnání. Při trestu Kundrátka poslal zápas do prodloužení svým druhým gólem Pánik.

Třinec - Pardubice 3:3 (60. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prodloužení mohl rozhodnout Hyka. Upaloval sám na branku, puk ale poslal do Mazancova betonu.

Třinec - Pardubice, šance hostujícího Hyky v prodlouženíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

62 vteřin před koncem prodloužení Pánik nezaviněně podrazil Jeřábka. Třinecký obránce křičel bolestí, na ledě zůstal několik minut ležet a opustit jej musel na nosítkách v péči záchranářů.

Třinec - Pardubice, domácího Jeřábka museli odvézt na nosítkáchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V nájezdech uspěl jako jediný Libor Hudáček, který zařídil Ocelářům bod navíc.

Třinec - Pardubice 4:3 sn (rozh. nájezd L. Hudáček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. L. Hudáček (Daňo, Cienciala), 23. Helewka (P. Vrána, Cienciala), 25. Hrehorčák (Helewka, Smith), rozhodující sam. nájezd L. Hudáček - 54. Pánik (Sedlák, D. Musil), 59. R. Kousal, 60. Pánik (Čerešňák, Mandát). Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Axman, Blažek. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Šenkeřík - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Hrehorčák, P. Vrána, Helewka - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála - Hyka, Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, A. Musil, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.