SESTŘIH: Třinec s přehledem přehrál Plzeň, Mazanec má nulu

Hokejisté Třince v pátečním 40. kole extraligy porazili na domácím ledě Plzeň 3:0. Účet zápasu otevřel nejprve prvním extraligovým gólem Adam Helewka, skóre poté navýšili postupně Vladimír Dravecký a Martin Růžička. Další zásah do branky Škody odvolalo video. Oceláři si tak pátým vítězstvím z posledních šesti duelů připisují další tři body a opevňují si třetí místo tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň 3:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec v závěru první třetiny otevřel skóre zápasu. Kundrátek při končící přesilovce na modré čáře napřáhl a vypálil tvrdou ránu, kterou kanadský útočník Adam Helewka jemnou tečí usměrnil do sítě Plzně. Zapsal tak první extraligový gól.

Třinec - Plzeň 1:0 (19. Helewka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Západočeši mohli srovnat ve 32. minutě. Rekonen dostal přihrávku před branku a chtěl zakončit do protipohybu Marka Mazance, který se však dobře přesunul a lapačkou zakročil.

Třinec - Plzeň, skvělý zákrok třineckého Mazance proti RekonenoviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři poté odskočili do dvoubrankového vedení. Využili nedůrazu před plzeňskou brankou, kde Holešinskému přeskočil kotouč hokejku. Čacho následně postrčil puk na osamoceného Draveckého, který už měl snadou práci.

Třinec - Plzeň 2:0 (37. Dravecký)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na začátku třetí třetiny měli šanci k snížení hráči Plzně. Třinecký brankář byl po akci Plzně v úzkých, nakonec i s pomocí vlastních spoluhráčů se mu povedlo brance zabránit.

Třinec - Plzeň, velká šance hostujícího SchleisseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O pár minut později měli Třinečtí velkou příležitost. Vrána ve středním pásmu poslal doleva Helewku, který po akci z otočky zakončoval, ale dojíždějící obránce s brankářem Hlavajem posunuli branku mimo původní postavení. Kotouč zůstal stát kousek za brankovou čárou. Rozhodčí sice nejprve ukázali na branku, následné video však gól nepotvrdilo. Puk totiž prošel místem, kde by stála pravá tyč.

Třinec - Plzeň, po dlouhém zkoumání rozhodčí neuznali třinecký gólVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 49. minutě už však Třinec odskočil na rozdíl tří branek. Voženílek se po plzeňské chybě v rozehrávce dostal k puku v mezikruží. Posunul puk doleva, kde byl úplně volný Martin Růžička a ten se střelou z první nemýlil. Další gól už v utkání nepadl.

Třinec - Plzeň 3:0 (49. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

40. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Helewka (Cienciala, Marinčin), 37. Dravecký (Čacho), 49. M. Růžička (D. Voženílek, Nestrašil). Rozhodčí: A. Jeřábek, Vrba - Blažek, Lederer. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4434.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - Helewka, P. Vrána, Cienciala - Hrehorčák, Holinka, M. Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Piskáček, Skok, Kvasnička, Houdek - Pour, Lev, Schleiss - Rekonen, Mertl, Holešinský - Matýs, Indrák, Söderlund - P. Straka, Jansa, Hrabík. Trenér: Kořínek.