SESTŘIH: Motor ovládl divokou přestřelku. Harris si připsal hattrick

Hokejistům Českých Budějovic pomohl k výhře ve 45. kole extraligy hattrickem a asistencí útočník Brant Harris. Vítkovičtí sice srovnali tříbrankovou ztrátu z úvodu, ale Motor znovu intenzivně udeřil v závěru. Přestřelku ovládl 7:5.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. Banes Motor Č. Budějovice 5:7Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor prožil výtečný start do utkání. Už po jedenácti sekundách hosté naprosto vymíchali vítkovickou obranu a osamocený Jan Ordoš otevřel skóre. Zaznamenal druhý nejrychlejší gól v historii jihočeského klubu. Před ním zůstal jen Roman Horák starší, jemuž v březnu 1994 stačilo devět sekund.

Vítkovice – České Budějovice 0:1 (1. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Stále ještě v první minutě přidaly České Budějovice druhou trefu. Brant Harris tečoval střelu Kachyni od modré čáry a Klimeš podruhé lovil kotouč ze své sítě.

Vítkovice – České Budějovice 0:2 (1. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve čtvrté minutě už vítkovický gólman seděl na střídačce, kam ho vyhnala třetí trefa. Tu obstaral Filip Přikryl. Klimeš střídal i při minulém střetnutí v Pardubicích. Ještě nedávno nejlepší gólman soutěže si výrazně pohoršil statistiky. Nahradil jej Machovský.

Vítkovice – České Budějovice 0:3 (4. F. Přikryl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 8. minutě hostující Michal Gulaši tvrdě trefil do hlavy Grmana a rozhodčí využili toho, že od středy už mohou na potenciální vyšší tresty využívat video. Po dlouhém zkoumání nakonec udělali obránci Motoru pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání.

Vítkovice – České Budějovice, hrubý faul Michala GulašihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouhou přesilovku Vítkovičtí proměnili. Kapitán Dominik Lakatoš vypálil z pravé strany a kotouč propadl Hrachovinovi mezi betony do sítě.

Vítkovice – České Budějovice 1:3 (10. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A vývoj utkání ještě více ve 27. minutě zdramatizoval Petr Chlán, který úspěšně tečoval táhlou střelu Yohanna Auvita.

Vítkovice – České Budějovice 2:3 (27. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Netrvalo to dlouho a bylo srovnáno. Mezi betony přesouvajícího se Hrachoviny se ve 29. minutě trefil Roberts Bukarts.

Vítkovice – České Budějovice 3:3 (29. Ro. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši se ale vzpamatovali. Ve 34. minutě využili přesilovku. Nehlídaný Lukáš Vopelka dostal přihrávku od Harrise a v zakončení se nemýlil.

Vítkovice – České Budějovice 3:4 (34. Vopelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Diváci si dál mohli užívat gólové hody. Ve 35. minutě vrátil skóre do nerozhodné podoby Petr Fridrich, jenž si vyměnil kotouč s Barinkou a následně zavěsil pod víko.

Vítkovice – České Budějovice 4:4 (35. Fridrich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině se utkání přiostřilo. Tvrdý hit Kotaly na Gulaše rozhodčí dlouho zkoumali u videa, trest nenásledoval žádný. Naopak dlouhé oslabení hrál Motor, když Kondelík dostal dva+dva za hrubost a nesportovní chování.

Vítkovice – České Budějovice, hit Kotaly na GulašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nepříjemné minuty Jihočeši přestáli, sami se pak dostali do početní výhody, v níž se trefil Harris.

Vítkovice – České Budějovice 4:5 (50. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru se zopakovala situace z úvodu. Jihočeši šli v 58. minutě do trháku. Útočník Harris završil hattrick, když dorazil do sítě kotouč poskakující na brankové čáře.

Vítkovice – České Budějovice 4:6 (58. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A v 59. minutě na třígólový rozdíl ještě zvýšil Přikryl. Skrytá střela z pravého kruhu propadla za Machovského.

Vítkovice – České Budějovice 4:7 (59. F. Přikryl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A byl to opravdu střelecky hodně divoký závěr. V 60. minutě Rihards Bukarts tečoval Auvitovu ránu a korigoval, na víc ovšem vítkovická snaha nestačila.

Vítkovice – České Budějovice 5:7 (60.Ri. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

45. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera – Banes Motor České Budějovice 5:7 (1:3, 3:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 10. Lakatoš (Auvitu), 27. Chlán (Auvitu, Prčík), 29. Roberts Bukarts (Peterek, Krieger), 35. Fridrich (M. Barinka), 59. Rihards Bukarts (Auvitu, Claireaux) – 1. Ordoš (Gulaš, Kondelík), 1. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 4. Přikryl (Koláček, Gulaši), 34. Vopelka (Harris, Koláček), 50. Harris (F. Přikryl, Valský), 58. Harris (Kubík), 59. F. Přikryl (Kubík, Hrachovina). Rozhodčí: Mejzlík, Stano (SR) – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 2:2, navíc Gulaši (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4599
Vítkovice: Klimeš (4. Machovský) – Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, Kotala – P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Roberts Bukarts – Přibyl, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka
České Budějovice: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek – Vopelka, Koláček, F. Přikryl – Valský, Pech, Toman. Trenér: Čihák