SESTŘIH: Vítkovice doma vyválčily bod, ale v prodloužení slaví Hradec

Hokejisté Hradce Králové vezou cenné dva body z ledu Vítkovic. To i přesto, že po první třetině prohrávali po přesilovkové trefě Peterka. Obrat však zařídil dvěma góly kanadský útočník Giorgio Estephan. Domácí ještě dokázali v závěru srovnat díky posile z Přerova Tomáši Doležalovi, ale v prodloužení se radoval Mountfield.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. Mountfield HK 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Poprvé si mohli fanoušci ve vítkovické aréně zakřičet gól ve 14. minutě, kdy využil přesilovou hru domácí Jonáš Peterek a poslal Slezany do vedení.

Vítkovice - Hradec Králové 1:0 (14. Peterek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec se vyrovnání dočkal v 24. minutě díky brance kanadského útočníka ve službách Mountfieldu Giorgia Estephana.

Vítkovice - Hradec Králové 1:1 (25. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A kanadský forvard neměl dost. Těsně před koncem druhé třetiny ranou bezprostředně po vhazování nedal Machovskému šanci a poprvé v zápase poslal hosty do vedení.

Vítkovice - Hradec Králové 1:2 (39. Estephan)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice dlouho marně dobývaly hostující branku, ale pět minut před koncem se přece jen dočkaly srovnání. Nahození Lukáše Kováře šikovně tečovala posila z Přerova Tomáš Doležal, jenž se při svém druhém startu radoval z prvního extraligového gólu v sezoně.

Vítkovice - Hradec Králové 2:2 (56. Doležal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šlo se do prodloužení, v němž se v dobré šanci ocitla nejčerstvější posila Ridery Tomáš Vondráček, ale neuspěl. Naopak Mountfield využil hned první příležitost, z úniku se trefil David Šťastný a rozhodl o bodu navíc pro Hradec.

Vítkovice - Hradec Králové 2:3 pp (63. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

26. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Peterek (Barinka, Auvitu), 56. T. Doležal (L. Kovář, P. Zdráhal) - 24. Estephan (Pláněk, Kalina), 39. Estephan (Freibergs, Lalancette), 63. Šťastný (Lalancette). Rozhodčí: Cabák, Kika - Axman, Blažek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3597.
Vítkovice: Machovský - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Dej, M. Kalus - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Vondráček, Krieger, Roberts Bukarts - Peterek, M. Přibyl, T. Doležal. Trenér: Trnka.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Estephan, Miškář, Šťastný - Jergl, Tamáši, Okuliar - Jasper, Lalancette, Perret - M. Chalupa, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.