SESTŘIH: Vítkovice si poprvé v sezoně poradily s Vary, řádily zahraniční akvizice

Hokejisté Vítkovic porazili v 27. kole Tipsport extraligy na svém ledě Karlovy Vary 4:1. Za vítěze se prosadili dvakrát francouzský bek Auvitu, po jedné brance přidali Raskob a Marcel Barinka. Jedinou trefu hostů si připsal po parádní akci Jiskra. Ridera si tak ve vzájemných zápasech proti Energii po úvodních dvou porážkách připsala první body.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. HC Energie Karlovy Vary 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na první branku zápasu si fanoušci v Ostravar Aréně počkali do třinácté minuty zápasu, kdy se prosadil přesnou ranou zápěstím francouzský bek ve službách Slezanů Yohann Auvitu a poslal domácí do vedení.

Vítkovice - Karlovy Vary 1:0 (13. Auvitu)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se vyrovnání dočkali v 23. minutě, ve které se parádní individuální akcí prezentoval Vít Jiskra. Dvaadvacetiletý útočník se nejprve precizní stahovačkou zbavil jednoho z bránících hráčů, aby ještě lepším blafákem nedal Klimešovi šanci.

Vítkovice - Karlovy Vary 1:1 (23. Jiskra)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté si však vyrovnávací branky dlouho neužili. Rideře vrátil těsně po polovině utkání náskok tvrdou ranou do modré znovu Yohann Auvitu.

Vítkovice - Karlovy Vary 2:1 (31. Auvitu)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro Energii bylo ještě hůře o pět minut později. Přesně do růžku Frodlovy svatyně se trefil americký bek Willie Raskob a domácí vedli už o dvě branky.

Vítkovice - Karlovy Vary 3:1 (35. Raskob)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pokud Západočeši mysleli na případný zvrat, pak jim jejich ambice pořádně srazil v 53. minutě Marcel Barinka, který počtvrté rozvlnil síť za hostujícím gólmanem.

Vítkovice - Karlovy Vary 4:1 (53. Mar. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

27. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Auvitu (Claireaux), 31. Auvitu (Barinka), 35. Raskob (Dej), 53. Barinka (Fridrich, Raskob) - 23. Jiskra (Zetterberg, Pulpán). Rozhodčí: Obádal, Šír - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3659.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Dej, Kalus - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Dočekal, Krieger, Roberts Bukarts - Peterek, Claireaux, M. Přibyl. Trenér: Trnka.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, Havlín, Dlapa, Pulpán, A. Rulík - O. Procházka, Gríger, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Zetterberg, Jiskra, Kangasniemi - Kružík, Koffer, Redlich. Trenér: Bruk.