SESTŘIH: Vítkovice napravily debakl s Brnem, Litvínov bez šance

Hokejisté Vítkovic porazili v 38. kole Tipsport extraligy na svém ledě Litvínov jasně 5:1, a napravili tak debakl z posledního kola z ledu Komety Brno (1:7). Gól a dvě asistence zaznamenal Dominik Lakatoš. Verva prohrála venku počtvrté za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. HC Verva Litvínov 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

První velkou příležitost si vypracovaly Vítkovice. Marek Kalus dostal nabito na pravý kruh, dělovkou z první ale napálil jen vzdálenější tyč Zajíčkovy klece.

Vítkovice–Litvínov, tyčka po střele KaluseVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jako první se dostali ke slovu domácí hokejisté, když v 14. minutě prostřelil hostujícího Zajíčka útočník Tomáš Vondráček. Forvard hostující z Pardubic táhl přečíslení dva na jednoho a zápěstím vypálil přesně.

Vítkovice–Litvínov 1:0 (14. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovičtí dávali zapomenut na poslední debakl s Kometou 1:7 v 32. minutě, kdy zůstal při přesilovce sám před Zajíčkem Marek Kalus a bekhendem zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Vítkovice–Litvínov 2:0 (32. Kalus)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjetá Ridera v nastoleném tempu rozhodně nepolevovala. Čtyři minuty před druhou sirénou ranou z mezikruží pod horní tyčku branky hostujících zvýšil už na 3:0 Jonáš Peterek.

Vítkovice–Litvínov 3:0 (36. Peterek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ridera ve třetí části ubránila oslabení a poté přidala další zásah. Kapitán Dominik Lakatoš ze vzduchu doklepl do sítě střelu Auvita a radoval se z desáté trefy v sezoně.

Vítkovice–Litvínov 4:0 (46. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté zkazili Klimešovi čisté konto v 53. minutě, kdy Jaksovu přesilovkovou střelu od modré šikovně tečoval Nicolas Hlava a snížil na 1:4.

Vítkovice–Litvínov 4:1 (53. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jakékoliv myšlenky hostů na zvrat utnul o 27 sekund později Petr Chlán, který dorážkou z mezikruží uzavřel skóre na konečných 5:1.

Vítkovice–Litvínov 5:1 (53. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ostrava – 38. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Vondráček, 32. Kalus (Auvitu, Lakatoš), 36. Peterek (Šoustal, Percy), 46. Lakatoš (Fridrich, Auvitu), 53. Chlán (Fridrich, Lakatoš) – 53. Hlava (Jaks, Kirk). Rozhodčí: Ondráček, Šír – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Diváci: 4693
Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu, od 21. navíc R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, Fridrich – Barinka, Krieger, Roberts Bukarts – Rihards Bukarts, Claireaux, Kalus – Vondráček, Šoustal, Peterek, Trenér: Trnka
Litvínov: Zajíček – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Jurčík, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Maštalířský – Havelka, Urban, Zygmunt. Trenér: Mlejnek