SESTŘIH: Bitvu ze dna extraligy zvládla lépe Boleslav

Úpornou bitvu sousedů z extraligového suterénu zvládli lépe hokejisté Mladé Boleslavi. Výhru 1:0 v prodloužení na ledě Vítkovic vystřelil Bruslařům Sebastián Malát. Brankář Středočechů Jan Růžička zneškodnil všech 24 střel Ostravanů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. BK Mladá Boleslav 0:1 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel z extraligového suterénu nabízel od úvodního buly spoustu emocí. Vše vyvrcholilo výměnou názorů mezi domácím kapitánem Lakatošem a hostujícím Skalickým.

Vítkovice - Mladá Boleslav, potyčka Skalického s Lakatošem Video: Tipsport Extraliga / BPA

Filip Pavlík obdržel na začátku druhé třetiny menší trest za naražení na hrazení Petera Kriegera.

Vítkovice - Mladá Boleslav, faul Pavlíka na KriegeraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhé třetině zažil nepříjemný moment hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek. Růžička vyrazil střelu Lakatoše a puk zasáhl sudího do obličeje. Jeřábek musel postižené místo ledovat, mohl ale pokračovat v řízení duelu.

Vítkovice - Mladá Boleslav, zranění rozhodčího Jeřábka po odrazu pukuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Duel dospěl až do prodloužení, kde o bonusovém bodu pro Boleslav rozhodl Malát.

Vítkovice - Mladá Boleslav 0:1 pp (62. Malát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

41. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka a nahrávky: 62. Malát (Pyrochta, Gewiese). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 5278.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, L. Kovář, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu, Prčík - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Barinka, Krieger, Roberts Bukarts - Rihards Bukarts, Claireaux, Kalus - Vondráček, Šoustal, Peterek. Trenér: Trnka.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Pyrochta, Bernad, Čech, F. Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík - Skalický, O. Roman, Lantoši - Dvořáček, Järvinen, Rohdin - Krivošík, Malát, Závora - Šmerha, Pitule, J. Stránský. Trenér: Král.