SESTŘIH: Velký comeback Vítkovic završil v prodloužení Bukarts

Na čtvrtý pokus přišla první domácí výhra. Vítkovice v 7. kole hokejové Tipsport extraligy zvládly velký obrat. Olomouc ještě jedenáct minut před koncem na jejich ledě vedla o dvě branky, ale domácí z přesilovek srovnali a v prodloužení vybojovali bod navíc. Hlavními strůjci vítězství 4:3 v prodloužení byli dvougóloví Roberts Bukarts a Petr Chlán.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Olomouc 4:3 v prodlouženíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Největší šanci bezbrankové první části měl v Ostravar Aréně vítkovický Kalus, ale jeho ránu zastavila tyč.

Vítkovice - Olomouc, tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na úvodní gól si fanoušci počkali až do 29. minuty. Ránu Percyho od modré Sedláček pouze vyrazil a domácí Chlán z dorážky otevřel skóre.

Vítkovice - Olomouc 1:0 (29. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Z vedení se však domácí radovali pouze pár minut. V 36. minutě Klimeš pouze vyrazil střelu od modré a proti následné dorážce Navrátila byl bezmocný.

Vítkovice - Olomouc 1:1 (36. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uběhlo pouze 49 sekund a Kohouti se radovali znovu. Z přečíslení se prosadil Menšík a poslal Olomouc do vedení.

Vítkovice - Olomouc 1:2 (37. Menšík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvoubrankové vedení zajistil Olomouci ve 45. minutě gól Macuha.

Vítkovice - Olomouc 1:3 (45. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě využívají domácí přesilovku. Bukarts trefil volné místo v brance přesunujícího se Sedláčka.

Vítkovice - Olomouc 2:3 (50. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další přesilovka znamenala už vyrovnání. Olomoucký Švrček dostal vyšší trest a třetí gól domácích obstaral Chlán.

Vítkovice - Olomouc 3:3 (54. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro svěřence trenéra Holaně Bukarts.

Vítkovice - Olomouc 4:3 pp (63. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

7. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Chlán (Percy, Lakatoš), 50. Roberts Bukarts (Percy, Lakatoš), 54. Chlán (Raskob, Mueller), 63. Roberts Bukarts (Percy) - 36. Navrátil (Macuh, Ondrušek), 37. Menšík (Rašner, Anděl), 45. Macuh (Chmielewski, Klimek). Rozhodčí: Stano (SR), Mrkva - Hlavatý, Rampír. Vyloučení: 0:5, navíc Švrček (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 5009.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Gewiese - Mueller, Chlán, Roberts Bukarts - Lakatoš, Krieger, Fridrich - M. Kalus, Claireaux, J. Káňa - Lednický, Kotala, Dej. Trenér: Holaň.
Olomouc: J. Sedláček - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Sirota, Rašner, Řezníček - Orsava, P. Musil, Kusko - Navrátil, J. Knotek, Kunc - Klimek, Macuh, Chmielewski - Kucsera, Menšík, Anděl. Trenér: J. Tomajko.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.