SESTŘIH: Vítkovice srazily Olomouc v prodloužení

Hokejisté Vítkovic zvítězili ve 33. kole extraligy 3:2 v prodloužení nad Olomoucí. Moravské derby i potřetí v sezoně dospělo do nastaveného času. V čase 60:54 rozhodl francouzský obránce Yohann Auvitu. Domácí zabodovali poosmé z posledních devíti utkání, Hanáci utrpěli pátou porážku z šesti utkání.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Olomouc 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Střelecký účet zápasu otevřel tečí Roberts Bukarts, Vítkovice využily přesilovku.

Vítkovice - Olomouc 1:0 (12. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 1:1 srovnal po změně stran útočník Jakub Navrátil.

Vítkovice - Olomouc 1:1 (22. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obránce Lukáš Kovář vrátil vedení zpět na stranu Vítkovic.

Vítkovice - Olomouc 2:1 (38. L. Kovář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže Kohouti znovu srovnali krok. A opět to byl Navrátil, který tentokrát stál na správném místě poté, co Klimešovi vypadl kotouč.

Vítkovice - Olomouc 2:2 (42. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sedláček předvedl v závěru utkání výtečný zákrok.

Vítkovice - Olomouc, zákrok Sedláčka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání muselo rozhodnout až prodloužení. V čase 60:54 rozhodl francouzský obránce Yohann Auvitu.

Vítkovice - Olomouc 3:2 pp (61. Auvitu)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ostrava - 33. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Roberts Bukarts (M. Kalus, Lakatoš), 38. L. Kovář (Lakatoš, M. Kalus), 61. Auvitu (Krieger, Mikuš) - 22. Navrátil (J. Káňa, Nahodil), 42. Navrátil (Řezníček, J. Káňa). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5395.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, M. Kalus - Peterek, M. Barinka, Fridrich - Dej, Krieger, Roberts Bukarts - Vondráček, Šoustal, Claireaux. Trenér: Veber.
Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Rašner, Škůrek - Klimek, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, Macuh, Kunc - P. Musil, Menšík, Anděl. Trenér: J. Tomajko.