SESTŘIH: Nevídaný obrat Plzně! Škodovka zvrátila ztracený duel ve Vítkovicích

Plzeň předvedla ve Vítkovicích velký obrat, když ještě ve 45. minutě ztrácela dvě branky. Nejprve však Tomáš Mertl vykřesal jiskřičku naděje a Jakub Lev ve vlastním oslabení dokonce vyrovnal. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Západočechy bleskově Petr Zámorský a vystřelil Škodě ve 22. kole hokejové extraligy důležité vítězství 3:2. Plzeň je v tabulce jedenáctá a dvanáctým Ostravanům se vzdálila na sedm bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Škoda Plzeň 2:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Třetí zápas v extraligové kariéře a druhá trefa, to je bilance útočníka Vítkovic Marcela Barinky. V polovině první třetiny překonal Pavláta a poslal Ostravany do vedení.

Vítkovice - Plzeň 1:0 (10. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po startu druhého dějství byl velice přísně vyloučen do konce utkání plzeňský Hrabík.

Vítkovice - Plzeň, vyloučení Hrabíka Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě se Vítkovičtí radovali podruhé. Hosté si však vzali trenérskou výzvu a sudí objevili, že domácí Kalus zahrál v útočném pásmu vysokou holí a hra měla být přerušena. Branka tak uznána nebyla.

Vítkovice - Plzeň , neuznaný gól VítkovicVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Vítkovice se ovšem přece jen dočkali a ještě v rámci druhé dvacetiminutovky přidali pojistku. Úspěšným střelcem byl útočník Fridrich.

Vítkovice - Plzeň 2:0 (38. Fridrich)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do třetí části vlétla Škodovka jako vyměněná a odměnou jí bylo snížení Mertla ze 45. minuty.

Vítkovice - Plzeň 2:1 (45. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když v 56. minutě putoval plzeňský Laakso na trestnou lavici, vypadalo to, že naděje Západočechů na bodový zisk jsou definitivně pryč. Ve vlastním oslabení se ovšem prosadil Lev a dorovnal skóre.

Vítkovice - Plzeň 2:2 (57. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A nevídaný obrat Západočechů dokonal ve dvacáté vteřině prodloužení obránce Zámorský. Plzeň tak uspěla v duelu tabulkových sousedů a Vítkovicím odskočila na sedm bodů.

Vítkovice - Plzeň 2:3 pp (61. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

22. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. M. Barinka (P. Zdráhal, Mikuš), 38. Fridrich (Auvitu, P. Zdráhal) - 45. Mertl (Piskáček, Holešinský), 57. Lev (Söderlund), 61. Zámorský. Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:3, navíc Percy do konce utkání - K. Hrabík 5 min a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. diváci: 4509.
Vítkovice: Machovský - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu, L. Kovář - Lakatoš, Krieger, Roberts Bukarts - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Kotala, Dej, M. Kalus - Krejsa, M. Přibyl, Peterek. Trenér: Trnka.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, A. Jiříček, Laakso, Kvasnička, Dujsík, Piskáček - Schleiss, Mertl, Holešinský - Lev, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Jansa, Pour - Šiler, P. Straka, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.