SESTŘIH: Vítkovické trápení pokračuje, Sparta bere všechy body

Hokejisté Sparty v pátečním 21. kole extraligy zvítězili na ledě Vítkovic 3:1. Utkání rozhodl krátce po startu třetí třetiny Vladimír Sobotka, do prázdné pečetil při power play Michal Řepík. Pražané bodovali v pátém utkání za sebou. Ridera navzdory úspěšnému tažení Ligou mistrů v lize prohrála počtvrté v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Sparta Praha 1:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 7. minutě vítkovický Patrik Zdráhal ujel sám na bránu, zkusil kličku, ale na Kováře nevyzrál.

Vítkovice - Sparta, šance vítkovického ZdráhalaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na otevření střeleckého účtu se čekalo až do druhé poloviny zápasu. Ve 36. minutě vše propálil od modré čáry sparťanský obránce Jakub Krejčík. Gólman Klimeš jeho ránu vůbec neviděl.

Vítkovice - Sparta 0:1 (36. Krejčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

První gól ve svém druhém zápase za Vítkovice vsítil Marcel Barinka, který dělovkou z pravého kruhu vyrovnal na 1:1 ve 41. minutě zápasu.

Vítkovice - Sparta 1:1 (41. Barinka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparťané s odpovědí dlouho neotáleli. Vladimír Sobotka táhl rychlý protiútok, vypálil z pravého kruhu a kotouč prošel Klimešovi mezi rukou a tělem.

Vítkovice - Sparta 1:2 (47. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ridera se ještě snažila o vyrovnání, ale při hře bez gólmana inkasovala. Vítězství Pražanů pečetil snadnou trefou Michal Řepík. Domácí tak prohráli posedmé z posledních osmi duelů a jejich náskok na poslední Boleslav už činí jediný bod.

Vítkovice - Sparta 1:3 (59. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

21. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 41. Barinka (P. Zdráhal, Fridrich) - 36. Krejčík (Moravčík, Konečný), 47. Sobotka (Kempný, Mikliš), 59. Řepík (Buchtele, Irving). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Ondráček, Rampír. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 6702.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu, L. Kovář - Lakatoš, Krieger, Roberts Bukarts - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Kotala, Dej, M. Kalus - Krejsa, M. Přibyl, Peterek. Trenér: Trnka.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, M. Forman - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.