SESTŘIH: Třinec v závěru rozhodl bláznivý zápas s Karlovými Vary

Úřadující mistr z Třince v rámci 48. kola hokejové extraligy zvítězil v bláznivém zápase 5:4. Třinečtí v zápase vedli 4:1, Západočechům se však podařilo skóre vyrovnat. 139 vteřin před koncem nakonec rozhodl ve prospěch hostů Jakub Jeřábek. Pro Oceláře se jedná o sedmou výhru v řadě, Karlovarští naopak utržili čtvrtou porážku po sobě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Oceláři Třinec 4:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Třinci trvalo pouhých třináct vteřin, než se dostal do vedení. Za záda domácí obrany se dostal Nestrašil a v úniku bekhendem překonal gólmana Frodla.

Karlovy Vary - Třinec 0:1 (1. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Odpověď Karlových Varů však přišla hned o 61 vteřin později. Bezprostředně po vyhraném buly v útočném pásmu vypálil Beránek a brankář Mazanec nestačil zareagovat.

Karlovy Vary - Třinec 1:1 (2. O. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mazanec si potom vybral slabší chvilku, když chyboval v rozehrávce, svou chybu ale dokázal dvěma zákroky napravit udržel nerozhodné skóre.

Karlovy Vary - Třinec, hostující Mazanec svou chybu napravilVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři si vzali ztracený náskok zpět ve 12. minutě. Jeřábkovo nahození od modré Frodl jen vyrazil před sebe a s dorážkou už Kurovský neměl problém.

Karlovy Vary - Třinec 1:2 (12. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec v 17. minutě navýšil své vedení. Zpoza branky se dostal ke střelbě Martin Růžička a propálil karlovarského brankáře.

Karlovy Vary - Třinec 1:3 (17. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O 37 vteřin později navíc Nestrašil svým druhým gólem v zápase zvýšil už na 4:1 pro hosty, čímž vyhnal Frodla na střídačku. Místo něj šel mezi tři karlovarské tyče Habal.

Karlovy Vary - Třinec 1:4 (17. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za dalších 47 vteřin se prosadila i Energie, v přesilovce snižoval na 2:4 Kangasniemi.

Karlovy Vary - Třinec 2:4 (18. Kangasniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O chvíli později Polášek ostře poslal kapitána Západočechů Černocha na mantinel, rozhodčí ale nevylučovali.

Karlovy Vary - Třinec, zákrok hostujícího Poláška na ČernochaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 32. minutě potrestali rozhodčí Draveckého dvěma minutami za hrubost za faul na Jiskru. Celá situace se přezkoumávala i na videu, vyšší trest ale nepřišel.

Karlovy Vary - Třinec, faul hostujícího Draveckého na JiskruVideo: Tipsport Extraliga / BPA

O minutu později Karlovy Vary snížili na rozdíl jednoho gólu. V přesilové hře si Stříteský sjel k brankovišti pro dorážku a vymetl horní růžek branky.

Karlovy Vary - Třinec 3:4 (33. Stříteský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o další tři minuty později mohla KV Aréna znovu bouřit. Dotažení tříbrankového manka dokonal Jiří Černoch.

Karlovy Vary - Třinec 4:4 (36. Černoch)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě nikterak nebezpečně poslal puk od levého mantinelu před branku třinecký Jeřábek a gólman Habal si vybral slabší chvilku - 4:5.

Karlovy Vary - Třinec 4:5 (58. Jeřábek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

48. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 4:5 (2:4, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. O. Beránek (Černoch), 18. Kangasniemi (Mikyska, Rachůnek), 33. Stříteský (Černoch, Bartejs), 36. Černoch (Huttula, Hladonik) - 1. Nestrašil (Marinčin, Polášek), 12. Kurovský (J. Jeřábek, Daňo), 17. M. Růžička (Dravecký), 17. Nestrašil, 58. J. Jeřábek. Rozhodčí: Šír, Mejzlík - Hlavatý, Gerát. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3053.
Karlovy Vary: Frodl (17. Habal) - Huttula, Plutnar, Stříteský, McFadden, Mikyska, Bartejs, Dlapa - Kružík, Jiskra, Rachůnek - O. Procházka, Gríger, Kangasniemi - O. Beránek, Černoch, Hladonik - Koffer, Kofroň, Redlich. Trenér: Eismann.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Polášek, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Mrtka - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - Kurovský, L. Hudáček, Daňo - Spěváček, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.