SESTŘIH: Kladno rozhodlo nájezdem v prodloužení, ale propadlo na dno

Hokejisté Kladna si zajistili pátý bodový zápis v řadě. Ve 12. kole extraligy zdolali 3:2 v prodloužení České Budějovice, na pátý pokus poprvé v sezoně doma vyhráli, přesto propadli na poslední místo tabulky. O výhře rozhodl v čase 63:04 z trestného střílení kanadský útočník Deven Sideroff. Motor prohrál popáté v řadě a čtyřikrát z toho to bylo v přídavku. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Banes Motor České Budějovice 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

První velkou šanci měl domácí Bláha, ale skóre se mu ve 12. minutě změnit nepovedlo.

Kladno - České Budějovice, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Úspěšnější byl v 18. minutě Smoleňák.

Kladno - České Budějovice 1:0 (18. Smoleňák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 29. minutě se střeleckého zápisu dočkal i Bláha.

Kladno - České Budějovice 2:0 (29. Bláha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že to ale pro Středočechy nebude snadná cesta k bodům, se ukázalo ve 32. minutě. Trefou v oslabení domácí zaskočil Ordoš.

Kladno - České Budějovice 2:1 (32. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A v 50. minutě Harris pro změnu z přesilovky srovnal.

Kladno - České Budějovice 2:2 (50. Harris)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru základní hrací doby se domácí ubránili při Procházkově trestu. V nastavení pak fauloval Kondelík Sideroffa, který z nařízeného trestného střílení blafákem nedal Hrachovinovi šanci a zařídil kladenské vítězství.

Kladno - České Budějovice 3:2 pp (64. Sideroff)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíři Kladno - Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. O. Bláha (Pytlík, T. Hejda), 64. Sideroff z trestného střílení - 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3274.
Kladno: Brízgala - T. Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Kusý, Frolík, Sideroff - O. Bláha, Pytlík, Strnad - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.
České Budějovice: Hrachovina - M. Doudera, Gulaši, Hovorka, Pýcha, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - F. Přikryl, M. Hanzl, D. Simon - Valský, Vopelka, Chlubna. Trenér: Čihák.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.