SESTŘIH: Hradecký obrat na Kladně dokonán, hosté rozhodli v prodloužení

Hokejisté Kladna v 8. kole extraligy podlehli na domácím ledě Hradci Králové 3:4 v prodloužení. V čase 64:47 rozhodl Christophe Lalancette. Kladno je v tabulce předposlední, Mountfield je pátý.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Mountfield HK, a.s. 3:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Rytíři se trefili v 7. minutě. Prosadil se veterán Tomáš Plekanec, Hradec si ovšem vzal trenérskou výzvu pro bránění brankáři a sudí po kontrole u videa dali hostům za pravdu.

Kladno - Hradec Králové, neuznaný gólVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zkraje druhé třetiny utkání gólově odšpuntoval kladenský útočník Martin Procházka.

Kladno - Hradec Králové 1:0 (23. M. Procházka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 24. minutě to bylo už 2:0 pro domácí. Lotyšský útočník Eduards Tralmaks navýšil vedení forhendovým blafákem po přihrávce Jakuba Klepiše.

Kladno - Hradec Králové 2:0 (24. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šestý nejmladší hráč v historii extraligy Adam Novotný z Hradce Králové ve 27. minutě snížil na 1:2.

Kladno - Hradec Králové 2:1 (A. Novotný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na 2:2 vyrovnal ve 31. minutě hradecký Oliver Okuliar, který z nulového úhlu zaskočil Bowa.

Kladno - Hradec Králové 2:2 (31. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Třetí dějství odstartovala šarvátka. Kladenský Martenet mstil za hit hostujícího Marcela. Bitka ale měla jen krátkého trvání.

Kladno - Hradec Králové, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A krátce na to ve 44. minutě Rytířům vrátil vedení svým druhým gólem v utkání Eduards Tralmaks. Plekanec vyhrál buly, puk prošel na Ticháčka a následně se střelou z vrcholu kruhu lotyšský hokejista nemýlil.

Kladno - Hradec Králové 3:2 (44. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Záhy bylo ale znovu vyrovnáno. Z dorážky překonal kladenského gólmana Bowa útočník Mountfieldu Marek Zachar.

Kladno - Hradec Králové 3:3 (47. Zachar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Duel dospěl až do prodloužení, v němž mělo více ze hry Kladno, ale těsně před koncem inkasovalo. Lalancette se šikovně protáhl před bránu a forhendovou kličkou vyzrál na Bowa. Hradec si tak odvezl ze středu Čech dva body.

Kladno - Hradec Králové 3:4 pp (65. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

8. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 3:4 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. M. Procházka, 24. Tralmaks (Klepiš, Jarůšek), 44. Tralmaks (Ticháček, Plekanec) - 27. A. Novotný (Pilař, Freibergs), 31. Okuliar (Šťastný, Freibergs), 47. Zachar (R. Pavlík, F. Pavlík), 65. Lalancette. Rozhodčí: Pražák, Sýkora - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:7, navíc Martenet - P. Marcel oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 2641.
Kladno: Bow - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Sideroff, Plekanec, Frolík - Jarůšek, Klepiš, Tralmaks - Strnad, Pytlík, O. Bláha - Smoleňák, Melka, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.
Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Šťastný, Zachar, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Okuliar - Jergl, Lalancette, Perret - A. Novotný, Pilař, M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.