Dynamo se zvedlo po kolapsu a ovládlo šlágr. Litvínov přeskočil Spartu, Plzeň padla a je u dna

Hokejisté Třince vyhráli v pátečním utkání 8. kola Tipsport extraligy nad Mladou Boleslaví 4:1, Oceláři rozhodli duel třemi trefami v závěrečné dvacetiminutovce. Litvínov zvítězil na ledě Karlových Varů 4:1 a v aktuální tabulce přeskočil dosud vedoucí Spartu. V čele tabulky jsou Pardubice, které po dramatickém průběhu ovládly šlágr s Kometou 5:3. Trápící se Plzeň prohrála v Olomouci 2:3 a na kontě má dál jedinou výhru z úvodního extraligového kola. Kladno v prodloužení podlehlo Hradci Králové 3:4, ale díky bodovému zisku už není poslední. Všechny gólové akce, video momenty, sestřihy a podrobné online reportáže naleznete na webu Sport.cz.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Pardubice - Brno 5:3 (60. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Výhru obhájce titulu z Třince režíroval v pátek Libor Hudáček, který přihrál na úvodní gól zápasu Marko Daňovi a ve 43. minutě vstřelil vítěznou branku. Vedení Ocelářům pojistil Daniel Kurovský a Martin Růžička trefou do prázdné branky. Za hosty, kteří nebodovali potřetí za sebou, skóroval jen v přesilové hře Juhamatti Aaltonen.

HC Oceláři Třinec vs. BK Mladá Boleslav 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovy Vary se mohly pyšnit tím, že na domácím ledě v této sezoně neztratily dosud ani bod, ale to už po pátečním duelu s Litvínovem neplatí . Energie už po první dvacetiminutovce nabrala jednobrankové manko (1:2). Do konce duelu už se trefovali jen hosté a zápas dovedli do vítězného konce. Litvínov vyhrál 4:1 a zvítězil posedmé za sebou.

SESTŘIH: HC Energie Karlovy Vary vs. HC Litvínov 1:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubičtí zůstali jediným týmem, který od začátku extraligové sezony pokaždé bodoval. Obě porážky si svěřenci kouče Václava Varadi připsali až kvůli nezvládnutým nájezdům. Proti Brnu vedlo Dynamo 3:0, ale Kometa se slepenými góly v prostřední části vrátila do utkání. Ve třetí třetině favorit ale zlomil napínavý duel na svou stranu, když do prázdné branky pečetil výhru Pardubic útočník Sedlák.

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Kometa Brno 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas týmů ve špatném rozpoložení byl k vidění v Olomouci, kde hrála Plzeň. Hanáci po čtyřech prohrách v řadě zabrali, vyhráli 3:2 a poslali Plzeň na úplné dno extraligové tabulky. Indiáni prohráli šestkrát v řadě.

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Škoda Plzeň 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kladno jako jediné zatím neprožilo radost z tříbodového zisku a platí to i po duelu s Hradcem Králové. Rytíři Mountfieldu statečně vzdorovali, ve třetí dvacetiminutovce díky druhé trefě Tralmakse vedli 3:2, ale hostující Zachar poslal duel do prodloužení a v něm trefil výhru Hradce Lalancette.

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. Mountfield HK, a.s. 3:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

8. kolo hokejové Tipsport extraligy
Třinec - Mladá Boleslav 4:1
Branky: 5. Daňo, 43. Hudáček, 49. Kurovský, 60. Růžička - 31. Aaltonen.
Karlovy Vary - Litvínov 1:4
Branky: 13. Mikyska - 3. Jurčík, 9. Jaks, 24. Koblasa, 28. Beránek.
Kladno - Mountfield HK 3:4 v prodloužení
Branky: 23. Pocházka, 24. a 44. Tralmaks - 27. Novotný, 31. Okuliar, 47. Zachar, 64. Lalancette.
Olomouc - Plzeň 3:2
Branky: 16. Řezníček, 18. Kunc, 22. Chmielewski - 14. Hrabík, 40. Mertl.
Pardubice - Kometa Brno 5:3
Branky: 8. Hyka, 16. Bučko, 28. Cienciala, 50. Čerešňák, 60. Sedlák - 29. Gazda, 31. Moses, 33. Cingeĺ.