SESTŘIH: Vary po nájezdech vyhrály v Liberci, zápas přinesl velkou bitku

Hokejisté Karlových Varů dokázali v předehrávce 45. kola hokejové extraligy porazit Liberec na jejich ledě 2:1 po samostatných nájezdech. V utkání nejprve prohrávali, gólem Tomáše Rachůnka ve druhé třetině se jim však povedlo vyrovnat stav. Rozhodující nájezd na konci proměnil Švéd Lukas Zetterberg. Hosté se tak v tabulce posouvají na průběžné šesté místo.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Energie Karlovy Vary 1:2 SNVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Hned po 38 vteřinách utkání otevřel skóre liberecký útočník Martin Faško-Rudáš, který při skrumáži před brankou Varů dostrčil puk za záda hostujícího gólmana Frodla.

Liberec - Karlovy Vary 1:0 (1.Faško-Rudáš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Závěr první třetiny přinesl velkou potyčku u střídaček, kde se do pěstního souboje dostali liberecký Kelly Klíma a Iikka Kangasniemi. V momentě, když už se šarvátka zjevně blížila ke konci, tak do souboje vjel kapitán hostů Jiří Černoch. Na ledě se následně strhla bitka mezi téměř všemi hráči, jelikož si Tygři nenechali líbit počínání Černocha. Sudí za tuto situaci rozdali tresty pro čtyři hráče a Jan Šír s Černochem v zápase dohráli.

Liberec - Karlovy Vary, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Velkou šanci na navýšení svého náskoku ve druhé třetině měli Tygři, kteří při přesilovce 5 na 3 obstřelovali branku hostů. Nejprve pálil Bulíř, tomu ale rána nesedla. Následně dostal přihrávku na střelu z první Filippi na pravý kruh, po ledě ale trefil pouze Frodla.

Liberec - Karlovy Vary, šance LiberceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté dokázali z přesilovky ve 33. minutě vyrovnat. Po výměně kotouče mezi Janem Hladonikem a Rachůnkem se ke střele z ostrého úhlu dostal druhý jmenovaný hráč, jenž propálil již bezmocně ležícího brankáře Tygrů.

Liberec - Karlovy Vary 1:1 (33. Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovy Vary mohly prodloužení rozhodnout ve svůj prospěch při velké šanci. Po střele Matěje Stříteského totiž nejprve zvonilo břevno a potom i tyč, puk se ale odrazil i s přispěním Melancona mimo nebezpečí.

Liberec - Karlovy Vary, tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zápas musely po 65 odehraných minutách rozseknout samostatné nájezdy, které v pátém kole rozhodl Švéd Lukas Zetterberg ve prospěch Karlových Varů.

Liberec - Karlovy Vary 1:2 sn (rozh. nájezd Zetterberg)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 45. kola extraligy
Liberec - Karlovy Vary 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Faško-Rudáš (Filippi, Knot) - 33. T. Rachůnek (Hladonik), rozhodující sam. nájezd Zetterberg. Rozhodčí: Hribik, Květoň - Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 6:6, navíc Kelly Klíma 5 min., J. Šír - Černoch oba 5 min. a do konce utkání, Kangasniemi 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 3765.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Flynn, A. Najman, Bulíř - Kelly Klíma, J. Pérez, J. Vlach - Plos, J. Šír, D. Pekař. Trenér: Pešán.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Benda - Kangasniemi, Černoch, T. Rachůnek - O. Beránek, Gríger, Jiskra - Koffer, Hladonik, O. Procházka - Zetterberg, R. Přikryl, T. Redlich. Trenér: Bruk.