SESTŘIH: V Olomouci rozhodovaly nájezdy, pro Kometu rozhodl Flek

Hokejisté Komety Brno porazili ve 48. kole extraligy na venkovním ledě Olomouc 4:3 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující zapsal v šesté sérii Jakub Flek. Brněnští se tak posunuli o skóre před Litvínovem na průběžné 4. místo v tabulce, které by zajistilo přímý postup do čtvrtfinále play off extraligy.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Kometa Brno 3:4 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V Olomouci se do první vážnější dostal brněnský Okál, z brejku ale Konrádovu branku minul.

Olomouc - Brno, šance brněnského OkálaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V sedmé minutě už se Brněnští dočkali úvodní branky. Rána z pravého kruhu Konrádovi propadla a Jakub Flek volný kotouč v brankovišti doklepl do sítě.

Olomouc - Brno 0:1 (7. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 10. minutě Hanáci vyrovnali. Sirotovu dělovku od modré čáry tečoval Lukáš Nahodil a uklidil kotouč nechytatelně pod horní tyčku.

Olomouc - Brno 1:1 (10. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský Pospíšil svým krosčekem poslal olomouckého Macuha do dvířek střídačky domácích.

Olomouc - Brno, faul Pospíšila na olomouckého MacuhaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 26. minutě trefil hostující Okál u mantinelu surově loktem do hlavy Černého a od rozhodčích dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Olomouc - Brno, hostující Okál byl po faulu na Černého vyloučen do konce utkáníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 33. minutě Brno šlo znova do jednobrankového vedení. Cingeľ se napřáhl k ráně a Kristián Pospíšil puk tečoval nechytatelně do šibenice.

Olomouc - Brno 1:2 (33. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 44. minutě Olomouc podruhé vyrovnala. Navrátilův přízemní pas na zadní tyč vystihl Nahodil a milimetrovou tečí usměrnil kotouč do horního růžku.

Olomouc - Brno 2:2 (45. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Olomouc šla v 51. minutě zápasu poprvé do vedení. Naservírovaný kotouč obdržel Jan Bambula, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Kavana.

Olomouc - Brno 3:2 (51. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za pár minut Kometa vyrovnala na 3:3, prosadil se Ďaloga.

Olomouc - Brno 3:3 (55. Ďaloga)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po rychlé souhře zakončoval Jan Knotek do protipohybu Kavana, jeho první ránu ještě gólman pokryl, následně však kotouč skončil po zásahu brněnského beka v síti. Rozhodčí však ukázali, že branka neplatí, video rozhodnutí posléze potvrdilo.

Olomouc - Brno, trefa Knotka neplatila, verdikt potvrdilo i videoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Rozhodovaly až nájezdy. V šesté sérii vystřelil Kometě bod navíc Flek, který předtím uspěl i ve druhé sérii.

Olomouc - Brno 3:4 sn (rozh. nájezd Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

48. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:4 po sam. náj. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Nahodil (Sirota, Orsava), 45. Nahodil (Navrátil), 51. Bambula - 7. Flek (Ďaloga, Pospíšil), 33. Pospíšil (Cingel, A. Zbořil), 55. Ďaloga (J. Kos), rozhodující nájezd Flek. Rozhodčí: Hribik, Pilný - J. Svoboda, Hnát. Vyloučení: 4:5, navíc Okál (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5300.
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Rašner - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, Klimek - Kucsera, J. Knotek, Kusko - Orsava, Anděl, Plášek. Trenér: Tomajko.
Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Holland, Ščotka, Moro, Kaňák, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, Pospíšil - Moses, Kollár, Okál - J. Kos, Ekrt, Vincour. Trenér: Modrý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.