Plzeň - TřinecSESTŘIH: Plzeň na úvod srazila ospalého mistra

Jako s mistrovskou kocovinou působili třinečtí hokejisté v úvodním duelu extraligy na ledě Plzně. Ocelářům trvalo polovinu zápasu, než se probrali, to už však museli stahovat třígólové manko. Podařilo se jim jen snížit a padli 1:3. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty najdete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Plzeň - Třinec 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre zápasu otevřel navrátilec do plzeňského týmu Jakub Lev, když ve 4. minutě překonal třineckého brankáře Marka Mazance bekhendem mezi betony.

Plzeň - Třinec 1:0 (4. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se následně ubránili i dvojnásobnému oslabení, ale domácí přesto ještě v úvodní části zvýšili po nenápadné střele další letní posily Škody Ondřeje Matýse. „Výborný vstup do zápasu. Podařilo se nám vstřelit dva góly, ale v nastoleném tempu jsme pokračovali i ve druhé části,“ pochvaloval si trenér Škody Petr Kořínek.

Plzeň - Třinec 2:0 (14. Matýs)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň dostávala obhájce titulu do úzkých i ve druhé třetině, kdy zvýšil už na třígólový rozdíl po rychlém kontru Aleksi Rekonen. O převaze Plzně vypovídá i poměr střel 29:11 pro Indiány po 40 minutách. Účast v hokejové Lize mistrů Třinecké spíš poznamenala, než nastartovala. O víkendu odehráli dva těžké duely ve Finsku. „Ale program je takhle dán a nechci se na něj vymlouvat. Plzeň nás přehrávala, jsem zklamaný,“ smutnil kouč mistrů Zdeněk Moták.

Plzeň - Třinec 3:0 (26. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Následně mohl přidat svůj druhý gól v utkání Lev, jenže nařízené trestné střílení ve 29. minutě neproměnil. . „Co na to říct. Výhra nad úřadujícím mistrem na úvod, to nemůže být lepší start,“ usmíval se šťastný navrátilec Jakub Lev.

Plzeň - Třinec, trestné střílení (29. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dlouho nevýrazný Třinec se poprvé prosadil až ve třetí třetině. Přesilovku hostů využila po parádní ráně z první jedna z největších posil Třince před touto sezonou Tomáš Kundrátek.

Plzeň - Třinec 3:1 (44. Kundrátek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté už se ale neprosadili ani při závěrečném risku bez gólmana. „Byli jsme odhodlaní výsledek zvrátit. Brzy jsme snížili, ale víc z toho nebylo,“ mrzelo Motáka

Koncovka zápasu se neobešla bez vyhrocenějších emocí. Po závěrečném hvizdu museli rozhodčí řešit hromadnou šarvátku.

Plzeň - Třinec, bitka na konecVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 1. kola hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Lev (Schleiss, Michal Houdek), 14. Matýs (Kvasnička, Adam), 26. Rekonen (Zámorský) - 44. Kundrátek (Marinčin, Pánik). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4807.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Piskáček, Dujsík, Michal Houdek, A. Jiříček, Kvasnička - M. Indrák, Lev, Schleiss - Holešinský, Benák, K. Hrabík - Rekonen, Mertl, Pour - Matýs, Adam, P. Straka - Jansa. Trenér: Kořínek.
Třinec: Mazanec - Polášek, Marinčin, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Nedomlel - M. Růžička, P. Vrána, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - D. Voženílek, Miloš Roman, Hrehorčák - Kurovský, Čacho, Dravecký - Walega. Trenér: Moták.