SESTŘIH: Sparta rozsekla bitvu s Třincem v nájezdech. Rozhodla Kousalova paráda

Šlágr 2. kola hokejové Tipsport extraligy rozhodla Sparta na ledě mistrovského Třince až v rozstřelu, v němž vítězný gól na 3:2 obstaral parádním kouskem Pavel Kousal. Sparta si tak připsala druhou výhru. To obhájce titulu má v součtu s úvodní porážkou v Plzni na svém kontě jediný bod. Sport.cz vám přináší ve video ukázkách všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Sparta Praha 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec měl bleskový start do utkání. Mistr nechtěl dopustit bídný začátek jako proti Plzni a udeřil už po 20 sekundách z hole zkušeného kanonýra Martina Růžičky.

Třinec- Sparta 1:0 (1. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta ale dokázala ještě v první části odpovědět a otočit skóre. Ke kotouči mezi kruhy se dostal Vladimír Sobotka a prostřelil Mazance.

Třinec - Sparta 1:1 (10. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později už Pražané dokonce vedli. Přesilovku využil Filip Chlapík, který tak zapsal první gól po návratu do hlavního města.

Třinec - Sparta 1:2 (12. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 16. minutě pak vzbudil velký rozruch faul třineckého Andreje Nestrašila, který sekl mezi nohy Michala Moravčíka. Sparťanský hokejista se svíjel v bolestech a ze zápasu nakonec musel odstoupit. Domácí útočník za zákrok obdržel dvouminutový trest.

Třinec - Sparta, faul třineckého NestrašilaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se dočkali vyrovnání na konci druhé třetiny, kdy povedenou přesilovkovou kombinaci zakončil bekhendem Daniel Voženílek.

Třinec - Sparta 2:2 (39. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další góly už v normální hrací době nepadly. V prodloužení byl nejblíž rozhodnutí třinecký Libor Hudáček. Jeho sólo přes celé hřiště ale skončilo po nadějném blafáku na betonu brankáře Jakuba Kováře.

Třinec - Sparta, šance třineckého Hudáčka v prodlouženíVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nastavený čas branku nepřinesl. Třinec následně poslal na nájezdy do brány překvapivě extraligového 21letého debutanta Patrika Švančaru. Proti němu se blýskl rozhodujícím gólem Pavel Kousal, když holí předstíral pokračování v kličce, ale puk nechal volně doklouzat mezi jeho betony za brankovou čáru.

Třinec - Sparta 2:3 sn (P. Kousal, vítězný nájezd)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za domácí se prosadil jen Marko Daňo, za hosty pak ještě Aaron Irving a na závěr Michal Řepík.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 1. M. Růžička (D. Voženílek), 39. D. Voženílek (Daňo, M. Růžička) - 10. Sobotka (Řepík, Chlapík), 12. Chlapík (Řepík, Sobotka), rozhodující sam. nájezd P. Kousal. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 4487.
Třinec: Mazanec (na sam. nájezdy Švančara) - Marinčin, Polášek, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, Miloš Roman, A. Nestrašil - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Irving, Krejčík, Moravčík, Němeček, Mikliš - Kestner, R. Horák, P. Kousal - Řepík, Sobotka, Chlapík - Hauser, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, M. Forman. Trenér: Gross.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.