SESTŘIH: Vítkovice ubránily těsnou výhru s Plzní

Hokejisté Vítkovic zvládli ve 48. kole extraligy na domácím ledě předčít plzeňskou Škodu těsným výsledkem 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil Lotyš Roberts Bukarts. Slezané tak dokázali ovládnout třetí zápas v řadě, potřetí také bez nejproduktivnějšího hráče týmu Dominika Lakatoše. Brankář Lukáš Klimeš si připsal šestou nulu v letošní sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vitkovice Ridera vs. HC Škoda Plzeň 1:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Vítkovice ve 4. minutě otevřely skóre zápasu. K puku se dostal lotyšský útočník Roberts Bukarts a umístil kotouč nad lapačku brankáře hostí.

Vítkovice - Plzeň 1:0 (4. Rob. Bukarts)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň mohla srovnat v 7. minutě, Holešinský ale trefil jen tyčku a následně gólman Klimeš nepřipustil dorážky.

Vítkovice - Plzeň, plzeňský Holešinský trefil pouze tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Blízko druhému gólu Vítkovic byl po individuální akci Raskob, Hlavaje ale nepřekonal i proto, že jej faulem rozhodil Zámorský.

Vítkovice - Plzeň, zákrok plzeňského Hlavaje proti RaskoboviVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 35. minutě dostal vítkovický Lednický menší trest za vražení Kvasničky na hrazení.

Vítkovice - Plzeň, faul domácího Lednického na KvasničkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

48. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 4. Roberts Bukarts (Rihards Bukarts). Rozhodčí: Cabák, Stano - Axman, Rožánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5009.
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Lednický, Claireaux, R. Půček - Přibyl, Chlán, Peterek. Trenér: Trnka.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Kvasnička, Bučko, Laakso - Schleiss, Indrák, Holešinský - Lev, Mertl, Matýs - Rekonen, Benák, Pour - Jansa, Soukup, Straka. Trenér: Kořínek.