Pardubice spasil Kaut. Zase. Asi mi ten Hradec sedí, usmívá se

Hradeckým hokejistům už se musí jen při pohledu na Martina Kauta hrůzou ježit vlasy. Pardubický útočník rozhodl už čtvrté východočeské derby v sezoně. Všechna, do kterých nastoupil. Do prvního čtvrtfinálového duelu play off naskočil po téměř dvouměsíční pauze způsobené zraněním a znovu se stal hrdinou Dynama, když v prodloužení vstřelil vítězný gól na 5:4.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK 5:4 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off: 1. zápas Pardubice - Hradec Králové

V oficiálním zápise o utkání byl přitom ještě asi 40 minut před startem duelu místo něj uveden v sestavě jeho starší bratr Tomáš působící v B-týmu. Vedení Dynama ale stačilo administrativní chybu opravit, a tak 24letý produktivní útočník mohl nastoupit. A nakonec právě on opět rozhodl.

Při gólové dorážce z mezikruží jste mířil?

Ne, jenom jsem zavřel oči a vystřelil. Lepší návrat jsem si nemohl přát, taky jsem si gólovou oslavu pořádně užil, když je to play off a proti takovému soupeři.

Pardubice – Hradec Králové 5:4 pp (62. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ani zraněním se vaše kouzlo proti Mountfieldu nevypařilo.

Když jsem se zranil před začátkem sezony, taky jsem se vracel na derby a taky jsem dal rozhodující gól. Asi mi ten Hradec sedí. Mám rád tyhle vyhrocené zápasy. Atmosféra byla neskutečná. Přesně kvůli takovým momentům jsem se do Pardubic vracel. Ale je úplně jedno, kdo dává góly.

Na prvním čtvrtfinále mezi Pardubicemi a Hradcem panovala výtečná atmosféraVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jak jste se těšil na to, že naskočíte právě na nejdůležitější část sezony?

Už mě pořádně svrběly ruce a nohy, moc jsem se těšil. Taky jsem ale byl trochu přemotivovaný, měl jsem moc energie a nechal se vyloučit hned při prvním střídání. Šel jsem do souboje moc ostře. Ještě jsem teda neviděl, jestli to fakt byl faul, nebo ne. Ale každopádně špatný start do utkání, rychle jsme prohrávali 0:2. Máme ještě na čem pracovat. Oceňuju ale, jak jsme se do duelu vrátili.

Proběhla v kabině po první třetině bouřka?

Zůstávali jsme klidní, nikdo nekřičel. Furt jsme měli čtyřicet minut na obrat. Máme zkušené hráče a silný tým, takže jsme si věřili. Dokázali jsme otočit na 4:3, ale soupeře jsme zbytečně vrátili do zápasu naší přesilovkou, kdy třikrát jeli sami na bránu. Vilíček (Roman Will) nás super podržel a my mu to vrátili v prodloužení.

Pardubice – Hradec Králové, šance hostů v oslabeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jaká bude příprava na další duel, který začíná už 18 hodin po konci prvního utkání?

Ve tři hodiny jsme přitom v sezoně doma hráli snad jenom jednou. Ani nevím, proč to začíná tak brzo.