SESTŘIH: Mandátův gól pět minut před koncem zajistil Dynamu výhru i postup přes Hradec

Hokejisté Pardubic jsou druhým semifinalistou extraligového play off. V pátém zápase série zdolali na vlastním ledě Hradec Králové 3:2 a postoupili v poměru 4:1 na zápasy. Sport.cz vám nabízí nejdůležitější údaje a ve videoukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty zápasu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Mountfield HK 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pardubice s podporou vyprodaného hlediště musely hned v první minutě čelit dvojitému oslabení. Hradec ale využil přesilovku velmi rychle. Po 106 sekundách hry otevřel skóre Miškář, který na hraně brankoviště zužitkoval přihrávku Estephana.

Pardubice - Hradec Králové 0:1 (2. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec mohl dokonce vést o dvě branky, když se v polovině první části dostal Jergl k odraženému puku za obranu Pardubic, ale při brejku na Willa nevyzrál.

Pardubice - Hradec Králové, šance hostujícího JerglaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Do konce první třetiny chybělo 2,5 minuty, když se povedlo Pardubicím dotáhnout. Vála dostal nabito od dalšího obránce Hájka a střelou nad Paříkovu lapačku srovnal skóre.

Pardubice - Hradec Králové 1:1 (18. Vála)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na obou stranách hrají oslavenci. Pardubický útočník Tomáš Hyka i jeho hradecký protějšek David Šťastný slaví v sobotu shodně 31. narozeniny. Až konečný výsledek utkání ukáže, kdo z nich je bude mít veselejší.

Pardubice - Hradec Králové, Tomáš Hyka a David Šťastný slaví oba 31. narozeninyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hned na začátku druhé třetiny se mohl domácí tým dostat do vedení, ale Martin Kaut trefil jen tyčku Paříkovy svatyně.

Pardubice - Hradec Králové, tyčka domácího KautaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 26. minutě už Pardubice gól slavily, když hradeckou obranou nepohlídaný Vondráček dostal přihrávku zpoza branky od Mandáta a zamířil na vzdálenější tyč pod horní konstrukci.

Pardubice - Hradec Králové 2:1 (26. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradecký Mountfield ale neskládal zbraně. Jergl se probil mezi dva bránící hráče a v trochu nehokejové pozici dokázal dostat puk mezi Willovými betony do pardubické sítě. Za stavu 2:2 se tak vlastně hrálo zase od znova.

Pardubice - Hradec Králové 2:2 (34. Jergl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na ledě se navíc začínalo i jiskřit. Když se ve třetí třetině ocitl pardubický R. Kousal po kontaktu s hradeckým Pláňkem v Paříkově brankovišti, vznikla z toho drobná šarvátka, která se ale obešla bez vylučování.

Pardubice - Hradec Králové, šarvátka R. Kousala a PláňkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jak šel čas, mohla rozhodnout i nenápadná akce. Na pardubické straně zahrozili Poulíček i Pánik, ale na Paříka si nepřišli. Vzápětí na druhé straně nejaktivnější útočník hostů Jergl trefil tyčku.

Pardubice - Hradec Králové, tyčka hostujícího JerglaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V čase 54:24 ale přišel nečekaný pardubický úder. Mandát po přihrávce Vondráčka bez přípravy vypálil z prostoru mezi kruhy a dostal Dynamo znovu do vedení.

Pardubice - Hradec Králové 3:2 (55. Mandát)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradeckou poslední šancí, jak odvrátit konec sezony, byla přesilovka za podrážení Pauloviče, ale přestože ji hosté odehráli celou bez brankáře, ani převaha dvou mužů jim ale nebyla nic platná. Power play zkoušel Mountfield až do konce, jenže kýženého vyrovnání nedosáhl.

Pardubice - Hradec Králové, Dynamo postupuje do semifináleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Postupovou radost si domácí Dynamo maximálně užilo, oslava byla na ledě i s tradičními perníčky a v hledišti se spokojeně usmíval i majitel klubu Petr Dědek.

Pardubice - Hradec Králové, Dynamo slaví postup do semifináleVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:
HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Vála (Hájek, L. Sedlák), 26. Vondráček (Poulíček, Mandát), 55. Mandát (Vondráček) - 2. Miškář (Estephan, Blain), 34. Jergl. Rozhodčí: Mrkva, Šír - Blažek, Lederer. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.
Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, Jank - Jasper, Tamáši, Okuliar - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.