Karlovy Vary - Ml. Boleslav 3:2Pech podruhé za sebou zařídil Karlovým Varům domácí výhru

13. Košťál 1 : 0
27. Kočí 1 : 1
29. Kumstát 2 : 1
58. Boháč 2 : 2
62. Pech 3 : 2

Hokejisté Karlových Varů zdolali v úterním utkání 26. kola extraligy Mladou Boleslav 3:2 v prodloužení a připsali si čtvrtou domácí výhru za sebou. Stejně jako ve čtvrtek proti Spartě rozhodl v nastavení útočník Lukáš Pech. Nováček z Mladé Boleslavi se i přes porážku díky získanému bodu posunul z posledního místa o skóre před České Budějovice.

Hned v první minutě se ve slibné šanci ocitl domácí obránce Čutta, avšak brankáře Šindeláře neprostřelil. Na druhé straně nebezpečně pálil Nouza. V osmé minutě po závaru před domácí brankou včas zakročil gólman Mensator. Potom prudkou střelou prověřil hostujícího brankáře Šindeláře domácí Zaťovič, Mensator zase ramenem vytlačil střelu Pšurného.

Vzápětí se byl po individuální akci faulován hostujícím Schnabelem Zucker a Energie tuto přesilovku využila díky přesné Košťálově střele z mezikruží. V 18. minutě zamotal domácím obráncům hlavu hostující Fiedler, v závěru úvodní části ještě vypálil nebezpečně mladoboleslavský Tomas a jen díky Mensatorovi zůstal po první třetině stav 1:0 pro domácí.

Průměrný zápas pokračoval i ve druhé třetině. Hosté však do ní vstoupili mnohem aktivněji než domácí. Avšak Mensator uchránil domácí branku před pohromou. Ve 27. minutě však už nestačil na střelu mladoboleslavského obránce Kočího. Mladá Boleslav tak zužitkovala svou druhou přesilovou hru v utkání. Za 91 vteřin ale vrátil vedení domácím po Skuhravého přihrávce zpoza branky Kumstát. Hosté ale nadále pokračovali v aktivní hře a zejména ve 35. minutě byl blízko vyrovnávací branky Padělek, ale Řezníček zachránil situaci na brankové čáře.

Ve třetí třetině hrála obě mužstva opatrně, mírně aktivnější však byli domácí. Ve 45. minutě si při vyloučení hostujícího Roda najel před branku obránce Mudroch, ale ve vyložené šanci minul. Další šance domácích také nevyužili, především ve 49. minutě Skladaný. Hosté se snažili smazat ztrátu, Tomasovu šanci ještě zmařil fantastickým zákrokem Mensator, ale stále ještě v 58. minutě při power play Mladá Boleslav vyrovnala. Tomas vyhrál vhazování a Boháč vyrovnal. Na začátku prodloužení domácí nevyužili přesilovku čtyři proti třem, avšak ihned po jejím skončení rozhodl Pech.

Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Košťál (Skuhravý, Kumstát), 29. Kumstát (Skuhravý, Košťál), 62. Pech (Skladaný, Prošek) - 27. Kočí (Posmyk), 58. Boháč (Tomas). Rozhodčí: Fraňo - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3030.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Čutta, Mudroch, Řezníček, Němec, Jiří Hanzlík, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Sailer - Dej, Pech, Skladaný - Zucker, Jakub Bauer, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický
Mladá Boleslav: Šindelář - Kočí, Posmyk, Brňák, Mocek, Schnabel, Holub, Benda, Jindra - Padělek, Král, Handlovský - P. Barinka, Tomas, Boháč - T. Sýkora, Eiselt, Nouza - Fiedler, R. Pšurný, Rod. Trenéři: Šejba a Gudas.