Sparta - Kladno 3:2Pech rozhodl 20 vteřin před koncem o výhře Sparty nad Kladnem

19. Treille 0 : 1
30. Růžička 0 : 2
32. Simon 1 : 2
44. Hlinka 2 : 2
60. Pech 3 : 2

29. 9. 2013 19:22Aktualizováno 29. 9. 2013 19:39

Hokejisté pražské Sparty v 7. kole extraligy zdolali Kladno 3:2 a také počtvrté v sezóně doma naplno bodovali. Rytíři sice vedli 2:0, ale Sparta zápas otočila a radovala se díky trefě Lukáše Pecha 20 vteřin před koncem.

Sparťan Petr Ton (vlevo) se spolu s Jaroslavem Hlinkou raduje z gólu.Foto: Michal Doležal, ČTK

Před utkáním byl oceněn útočník Petr Ton, který 20. září proti Plzni přestihl v čele sparťanských kanonýrů Jiřího Zelenku. Ten mu předal dres s památečním číslem 255.

Domácí byli sice od úvodu aktivnější, ale do šancí se dlouho nedostávali a pokusy Pacovského, Hlinky a Kumstáta Chábera kryl. Stav se nezměnil ani při vyloučení kladenského Majeského a domácího Sičáka.

Do první velké šance se dostal až ve 12. minutě Přibyl, ale ztroskotal na Cháberovi. Kladno se ubránilo i při Dragounově trestu a začalo být nebezpečnější. Tenkrát ještě Pöpperleho neprostřelil, ale v 19. minutě sparťanský gólman chyboval při pokusu o rozehrávku za brankou a Rytíři vedli. Po přihrávce Rudovského zakončil do prázdné branky Treille.

Sparta i ve druhé části s potížemi dobývala obranný val Kladna a v polovině utkání prohrávala už 0:2. Pilařovo vyloučení za osm vteřin potrestal obránce Růžička, který si najel před branku na Havlíčkovu přihrávku. Sparta odpověděla ve 32. minutě, kdy se před branku prosadil Simon.

Po kombinaci Hlinky s Tonem zachránil Rytíře před vyrovnáním obranný zákrok Majeského, ve 36. minutě už se sparťané radovali, ale gól nepadl. Před Cháberou doráželi Buchtele s Pechem, sudí následně přerušili hru, přestože se Kladno hnalo do protiútoku, videozáznam však ukázal, že puk zastavila horní tyč.

Domácí se dočkali vyrovnání ve 44. minutě, kdy se Hlinka střelou přes obránce Kaberleho trefil přesně do levého horního rohu Cháberovy branky. Sparta se následně ubránila při Švrčkově trestu a ve 48. minutě měl šanci Ton, ale přestřelil.

Kladno po faulech Pecha a Pilaře mohlo hrát přes minutu přesilovku pěti proti třem, ale po 15 vteřinách ji přerušilo Tenkrátovo vyloučení. Vyrovnaný zápas rozuzlila povedené trefa Pecha.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Simon (Klimek, I. Rachůnek), 44. J. Hlinka (Rolinek, P. Ton), 60. Pech (Kumstát, Krejčík) - 19. S. Treille (Rudovský), 30. David Růžička (Havlíček, Patera). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4914.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Bunda - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.