Plzeň o svého klíčového beka nepřijde. Jeřábkovi píchnutí hokejkou prošlo

Hokejisté Plzně mohou pro páteční šesté utkání semifinálové série proti Spartě počítat i se svým nejvytěžovanějším hráčem ve vyřazovacích bojích Jakubem Jeřábkem. Vedení pražského celku sice podalo podnět disciplinární komisi, aby se zabývala zákrokem 24letého českého reprezentanta na Jana Buchteleho ve středečním utkání, ta ale rozhodla, že Jeřábkovi dodatečný trest neuloží.

Letecký den Jakuba Jeřábka (vlevo) z Plzně, brání ho sparťanský útočník Miroslav Forman. V brance Tomáš Pöpperle.

K incidentu došlo v 52. minutě pátého semifinále za rozhodnutého stavu 6:1 ve prospěch Sparty. I šéf disciplinárky Karel Holý po zhlédnutí videozáznamu uznal, že Jeřábek Buchteleho jednoznačně zasáhl špičkou hokejky do oblasti břicha. Že by byl ale zákrok veden cíleně, Holý odmítl.

„V inkriminovaný moment (Jeřábek) sledoval hru před sebou a jeho úmyslem bylo pravděpodobně především ztížit protihráčův pohyb do prostoru před brankou," vysvětlil Holý, že s přihlédnutím k nižší intenzitě zákroku se rozhodl Jeřábka, který v play off tráví na ledě v průměru přes 23 minut na zápas, netrestat.