Růžička vysekl hráčům obrovskou poklonu. Tým ukázal charakter a sílu, těšilo kouče Pirátů

Chomutov

Takovou sérii chomutovský kouč Vladimír Růžička v kariéře ještě nezažil. Po dvou domácích debaklech s Mladou Boleslaví to vypadalo, že letošní vyřazovací fáze skončí pro jeho tým naprostým fiaskem. Jenže jeho svěřenci se z těžkého direktu obdivuhodně oklepali a po třech výhrách v řadě přece jen proklouzli do čtvrtfinále. Piráti se tak stali prvním týmem, kterému se povedlo v české extralize otočit v předkole nepříznivý stav 0:2 na zápasy.

Radost chomutovských hráčů po vstřeleném gólu v utkání předkola play off hokejové extraligy s Mladou Boleslaví.

V čem vidíte důvody vašeho velkolepého obratu v sérii?

Mužstvo ukázalo charakter a sílu v tom, že se po dvou vysokých porážkách nepoložilo. Vyhrát třikrát po sobě není nic jednoduchého a hráčům patří obrovská poklona. Vyšel nám dobře třetí zápas. Ve čtvrtém jsme měli štěstí, že jsme dali gól v oslabení sekundu před koncem druhé třetiny. A pátý jsme odehráli výborně do obrany. Úplná paráda.

Chomutov byl po dvou vysokých porážkách psychicky hodně dole. Co jste změnil před třetím utkáním v Mladé Boleslavi?

Hodně jsme to zatáhli, hráli hodně do obrany. Podržel nás Ján Laco, který chytal výborně. My jsme před začátkem série propadli euforii, že je přejedeme a vyhrajeme ve třech zápasech. Mysleli jsme si, že se nám nemůže nic stát. Jenže Boleslav nám ukázala, že je hodně dobré mužstvo. Až ve třetím zápase to vypadalo, že si hráči tohle všechno uvědomili.

Jak dlouho jste dumal nad tím rozdělit v elitní formaci Ivana Humla s Michalem Vondrkou?

Vždycky přemýšlíte, že musíte něco udělat. Zkusili jsme to v play off a byl to dobrý tah.

Huml byl ústřední postavou pátého zápasu. Dodaly týmu jeho dvě trefy v první třetině klid?

Bylo skvělé, že se nám podařila hned první přesilovka, v níž dal Ivan gól. Byl to hodně důležitý moment. Vedli jsme 2:0 a v druhé třetině jsme pak zápas definitivně rozhodli. Tu třetí jsme pak už jen dohrávali.

Jak jste restartovali Jána Laca, kterému se první dva domácí duely nevydařily?

Je zkušený a nechali jsme ho úplně v klidu. V dalších třech zápasech ukázal, že je výborný brankář.

Postoupí do semifinále play off Třinec, nebo Chomutov?