Sparta bude v Třinci bez útočníka čtvrté formace, Ujčík mu zastavil činnost

V úterním šestém čtvrtfinálovém duelu v Třinci, v němž budou za nepříznivého stavu 2:3 na zápasy odvracet konec sezony, se hokejisté Sparty musejí obejít bez Jakuba Konečného. Dvacetiletému útočníkovi udělil předseda disciplinární komise Viktor Ujčík stopku na jedno utkání za faul na obránce Ocelářů Lukáše Kaňáka.

Útočník Sparty Jakub Konečný.

Konečný v nedělním souboji v pražské O2 areně 13 vteřin před koncem třetí třetiny za stavu 3:0 pro hosty vrazil Kaňáka zezadu na mantinel a od hlavních rozhodčích Hribika s Pražákem vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Brněnský rodák, jenž do aktuálního play off zasáhl ve čtvrtém a pátém čtvrtfinále coby člen čtvrtého útoku, po flastru od Ujčíka nesmí nastoupit v úterý.

Vrátit se může ve čtvrtek, pokud Sparta šestý zápas zvládne a vynutí si sedmý rozhodující.

"Jakub Konečný vedl svůj zákrok ve vyšší nájezdové rychlosti, kdy bez zájmu hrát puk atakoval protihráče a tím docílil načasování provedení zákroku přesně na okamžik, kdy bude Lukáš Kaňák v nejvíce zranitelné pozici," uvedl Ujčík.